Polskie Radio Dzieciom

Akademia Duckie Deck już wkrótce w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 11:00
Edukacja poprzez zabawę sprzyja rozwojowi dzieci od dziesięcioleci. Psycholodzy niejednokrotnie dowiedli, że edutainment pozwala dzieciom najlepiej przyswoić wiedzę oraz, co ważne w tym procesie, wywołuje pozytywne emocje. W Polsce od ponad dwóch lat organizatorzy Akademii Duckie Deck - kompleksowego projektu edutainmentowego - dostarczają edukacyjnej rozrywki dzieciom i rodzicom. Już 2 i 3 grudnia zapraszamy na zajęcia w Warszawie.
Akademia Duckie Deck w Warszawie
Akademia Duckie Deck w WarszawieFoto: plakat organizatora

Historia edutainmentu liczy sobie kilkadziesiąt lat. Początek tej metody sięga lat 50. A najbardziej znanym i rozpoznawalnym przykładem jej zastosowania była "Ulica Sezamkowa" - nadawany do dziś telewizyjny program, na którym wychowało się już kilka pokoleń na całym świecie. Pierwotnie celem telewizyjnego show było uczenie najmłodszych rozpoznawania liter i słów oraz liczb i podstawowych zagadnień matematycznych. Z czasem dodawano kolejne elementy edukacyjne kształtujące podstawowe umiejętności i zachowania dzieci, takie jak na przykład bezpieczne przechodzenie przez ulicę, zdrowe odżywianie czy komunikowanie się i współdziałanie w grupie. Dzięki wykorzystaniu humoru, który naturalnie wplatany jest w fabułę każdego odcinka, program przyciąga przed telewizory także rodziców. Ten prosty zabieg powoduje włączenie opiekunów w proces uczenia dziecka. Idea ta przyświeca także Akademii Duckie Deck - projektowi dedykowanemu edukacji i rozwojowi dzieci poprzez kreatywne i interaktywne zabawy.

Akademię Duckie Deck, w której uczestniczyło ponad 100 tysięcy dzieci i rodziców, w najbliższych miesiącach będzie można odwiedzić w Poznaniu (25-25 listopada), Warszawie (2-3 grudnia) i Wrocławiu (16-17 grudnia).


Już 2 i 3 grudnia w Warszawie wszystkich chętnych, czeka dużo dobrej zabawy:
- 2 dni pełne wspólnego doświadczania, twórczej zabawy, inspirujących technologii i majsterkowania
- 8 kreatywnych warsztatów (m.in. animacja poklatkowa, druk 3D, dźwięk), w tym aż 4 nowe propozycje warsztatowe, m.in. rodzinne konstruowanie samochodów wyścigowych, rodzinne warsztaty fotograficzne z Fujifilm oraz kreatywne warsztaty z firmą Energizer
- warsztaty rodzinne dla dzieci już od 4 roku życia
- sesje warsztatowe dla małych grup: tylko 10 dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami
- kilkadziesiąt gier i interaktywnych zabaw dla rodzin
- konkurs fotograficzny dla rodziców

Szczegóły na stronie.


Wydarzenie poleca: Polskie Radio Dzieciom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także