X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Nie liż tej książki - literatura faktu dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 12:00
Zabawny i genialnie prosty interaktywny picture book, który zabiera dzieci do dziwnego, niewidzialnego gołym okiem świata mikrobów.
Okładka książki Nie liż tej książki
Okładka książki "Nie liż tej książki"Foto: Autor ilustracji Łukasz Majewski

Książka ”Nie liż tej książki” łączy tekst, elementy komiksu i fotografię mikroskopową, by wyjaśnić dzieciom, czym są zarazki, gdzie mieszkają oraz jak szybko się przenoszą.

Min jest mikrobem i jest mały. Bardzo mały. Tak mały, że trzeba użyć mikroskopu, żebygo zobaczyć. Można też po prostu otworzyć książkę i zabrać Mina na wyprawę do miejsc, których jeszcze nigdy nie widział – od szklanych lodowców naszych zębów po zaplątaną dżunglę koszulki. „Nie liż tej książki” będzie świetną pozycją dla małych odkrywców, którzy chcą spojrzeć na świat z innej perspektywy.


Rozkładówka książki "Nie liz tej książki" Rozkładówka książki "Nie liż tej książki"

„Nie liż tej książki” to efekt współpracy bardzo szanowanego naukowca Idana Ben-Baraka i Juliana Frosta, twórcy niezwykle udanej animacji „Dumb Ways to Die”.

Już pierwsza książka Idana Ben-Baraka – „Small Wonders: How Microbes Rule Our World” – została opublikowana w wielu krajach i wygrała nagrodę przyznawaną przez organizację American Association for the Advancement of Science w kategorii książek dla dzieci i młodzieży.

Julian Frost jest ilustratorem, grafikiem i autorem animacji. Zyskał międzynarodowe uznanie za animację „Dumb ways to die”, którą od 2012 roku obejrzano na YouTube już niemal 150 milionów razy.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym książki "Nie liż tej książki".

 

Zobacz także