Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom na "Lato z Radiem Festiwal"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 14:00
Ponad 100 tys. ludzi wzięło udział w ”Lato z Radiem Festiwal". Impreza zwieńczyła tegoroczną trasę ”Lata z Radiem”. Na dwóch scenach muzycznych wystąpiło 16 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej. Dla najmłodszych uczestników festiwalu, Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalną strefę rodzinną z licznymi konkursami i nagrodami. 
Audio
  • Audycja plenerowa "Rodzinny w-f" w Polskim Radiu Dzieciom prosto z "Lato z Radiem Festiwal".
  • "Kulturoteka" - audycja plenerowa Polskiego Radia Dzieciom prosto z "Lato z Radiem Festiwal".
  • Rodzinna zabawa w dmuchanie balonów podczas "LzR Festiwal" w strefie relaksu z Polskim Radiem Dzieciom
  • Relacja prosto z Gdyni: Jak bawią się najmłodsi uczestnicy "LzR Festiwal" ich rodziny w strefie Polskiego Radia Dzieciom (Zapraszamy do stołu/Polskie Radio Dzieciom)
Studio plenerowe  Polskiego Radia Dzieciom w Parku Rady Europy
Studio plenerowe Polskiego Radia Dzieciom w Parku Rady Europy Foto: Sebastian Gołos

W miniony weekend na gdyńskim Skwerze Kościuszki odbyła się letnia impreza muzyczna Polskiego Radia w której uiczestniczyło ponad 100 tys. ludzi. Polskie Radio Dzieciom przygotowało wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników festiwalu. Dwie sobotnie audycje "Rodzinny w-f" i "Kulturoteka" prowadzone były na żywo, ze studia plenerowego PRD. 


Martyna Chuderska PRD i jej goście w plenerowej audycji "Kulturoteka" Jacek Friedrich – dyrektor Muzeum Miasta Gdyni i Mateusz Kozielecki – Ośrodek Promocji Muzeum MG. Martyna Chuderska PRD i jej goście w plenerowej audycji "Kulturoteka" Jacek Friedrich – dyrektor Muzeum Miasta Gdyni i Mateusz Kozielecki – Ośrodek Promocji Muzeum MG.

- Dla miłośników radia, redakcja Polskiego Radia Dzieciom przygotowała warsztaty reporterskie dające możliwość poznania tajników pracy radiowca, a także przyjżenia się realizacji audycji od tzw. kuchni.

Ponadto najmłodsi uczestnicy tego wydarzenia wzięli udział w zajęciach z szermierki, grze na bębnach afrykańskich, rodzinnym pompowaniu balonów i zajęciach plastycznych. Wieczory w strefie rodzinnej Polskiego Radia Dzieciom poświęcone były głośnemu czytaniu bajek dla dzieci i ich rodziców. 

"Lato z Radiem Festiwal" odbyło się 25 i 26 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni. 

Impreza miała charakter otwarty. 
Więcej informacji na stronie latozradiem.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Duży nacisk jest kładziony na  realizowanie misji edukacyjnej i przestrzeganie poprawności językowej.

Autorzy audycji starają się pomagać rodzicom w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań w trudnym procesie wychowania dzieci. Poprzez audycje pełne dźwięków wspomagają rozwój dziecięcej wyobraźni i ich kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy. 
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę słowa i  przekazu. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca/ aplikacja), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wartościowymi wydawnictwami, teatrami, kinami, patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Podczas wydarzeń  dziennikarze przeprowadzają wywiady z organizatorami, przygotowują relacje radiowe, prowadzą animacje na miejscu ( np. w przerwach spektakli dla dzieci).

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom i profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ - tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Zobacz także
Czytaj także

Ponad 100 tys. ludzi podczas Lato z Radiem Festiwal. "Fantastyczna atmosfera i niezwykła publiczność"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 07:11
- W ciągu całego dnia Lato z Radiem Festiwal zgromadził ponad 100 tys. widzów - poinformował prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. - W Jedynce, Trójce, Czwórce, na portalu Polskieradio.pl słuchały nas miliony ludzi - dodał Andrzej Rogoyski, p.o. prezesa Polskiego Radia S.A. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rekordowa oglądalność Lato z Radiem Festiwal. "Magiczne miasto, magiczni wykonawcy, magiczna publiczność"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 15:18
Organizatorzy Lato z Radiem mogą mieć powody do dumy. Streaming wideo z festiwalu oglądało na portalu PolskieRadio.pl blisko 41 tysięcy użytkowników. W szczytowym momencie było ich jednocześnie ponad 4200!
rozwiń zwiń