X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Opowieści wiatru i wody" podczas "Radiowego Kuriera Fryderyka"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 11:00
Muzyczne spotkanie ”Opowieści wiatru i wody“ zakończy cykl ”Radiowy Kurier Fryderyka, czyli muzyczne układanki dla smyka" zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową. Podczas dziewięciu spotkań najmłodsi uczestnicy mieli okazję poznać życie i twórczość Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości.
Radiowy Kurier Fryderyka 15.06.2019. Teatr Wielki - Opera Narodowa
"Radiowy Kurier Fryderyka" 15.06.2019. Teatr Wielki - Opera NarodowaFoto: Polskie Radio Dzieciom

Najbliższe wydarzenie przeniesie uczestników do tych momentów z życia małego Fryderyka, które wiążą się z jego wakacjami. Najbardziej znanym miejscem w którym Fryderyk spędzał wakacje jest oczywiście polska wieś, a zwłaszcza – Szafarnia, majątek ojca szkolnego kolegi Fryderyka.
Jednak w jego życiorysie odnaleźć można także wzmianki o jego podróżach nad polskie morze, a także podróż po morzu Śródziemnym. Gdy dotarł na Majorkę napisał list do przyjaciela w którym opisywał ją słowami ”Niebo jak turkus, morze jak lazur…”.

Czy to wszystko co łączy Fryderyka Chopina z morzem? Otóż nie! Jego imię nosi obecnie jeden z największych polskich żaglowców, który pływa po całym świecie. 

Muzycznych ”Opowieści wiatru i wody” będzie podczas ”Radiowego kuriera Fryderyka” dużo więcej. Przeniosą nas one do życia Fryderyka, ale także przywieją przedsmak zbliżających się wakacji.
Na scenie Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej wystąpi Zbyszek Murawski, dziennikarz Polskiego Radia Dzieciom, prowadzący od 2018 roku, wakacyjny cykl krótkich audycji słowno-muzycznych pt. ”Opowieści wiatru i wody”. 

Podczas najbliższych wakacji w programie Polskiego Radia Dzieciom w audycji ”Muzyczne podróże”, w każdy piątek o godzinie 10.45, usłyszeć będzie można nowe opowieści. Będzie to cykl reportaży na szlaku morskiej, żeglarskiej i z pewnością wietrznej przygody z udziałem dzieci. 

Tymczasem w sobotę 15 czerwca na scenie Sali Redutowej zabrzmią na żywo piosenki z muzyką Zbyszka Murawskiego, które są muzyczną osnową wspomnianych audycji.

Na scenie:
Zbyszek Murawski – śpiew, gitara
Grzegorz Chmielewski - altówka
Majka Murawska – gitara basowa
Marcin Lemiszewski – instrumenty perkusyjne
oraz
zespół wokalny Krzykaśki z Wrocławia

Stałym punktem "Radiowego Kuriera Fryderyka", odbywającego się od wrzesnia 2018 roku, jest warsztat pracy dziennikarza i reportera radiowego. W słuchawkach na uszach i z mikrofonem w ręku, mali uczestnicy rozmawiać będą z reporterem i dziennikarzem Polskiego Radia Dzieciom o formach radiowej wypowiedzi by dowiedzieć się m.in. w jaki sposób należy nagrywać dźwięk i sprawdzić czy mikrofon lubi "wygłupianie". 

Reporterskie spotkanie zakończyły się nagraniem słuchowiska z udziałem chętnych dzieci. Tematem nagrania są przygody małego Fryderyka, które wpłynęły na jego twórczość muzyczną. 

”Opowieści wiatru i wody” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej 15 czerwca, o godzinie 12.00.

Zapraszamy serdecznie!

 jo

Zobacz więcej na temat: opera dzieci
Zobacz także

Czytaj także

"Radiowy Kurier Fryderyka" w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 23:55
Kolejne z cyklu, spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie pt. "Radiowy Kurier Fryderyka, czyli muzyczne układanki dla smyka". Początek wydarzenia, o wyjątkowo muzycznym charakterze, już 13 kwietnia, w samo południe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radiowy Kurier Fryderyka - Dziedzictwo narodowe ocalone!

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 08:00
W Warszawie widziano Muzycznych Porywaczy! Jeden z nich - Wiktor, dokonał udanego napadu na Teatr Wielki! Zagrożona była postać i muzyka Stanisława Moniuszki! Drużyna Radiowego Kuriera Fryderyka, która pilnie potrzebowała wsparcia osób mających odwagę stanąć w obronie narodowego dziedzictwa, uratowała wspaniałe dzieła mistrza!
rozwiń zwiń