Polskie Radio Dzieciom

7. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci ”Dziecinada” we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 11:00
W tym roku po raz siódmy Strefa Kultury Wrocław oraz Teatr Klinika Lalek / Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych organizują największe we Wrocławiu wydarzenie teatralne dla najmłodszych. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada” od lat prezentuje program teatralny o uniwersalnym przekazie i wysokiej jakości artystycznej, otwarty na różne grupy wiekowe i dostosowany do wrażliwości młodych poszukiwaczy artystycznych wrażeń. 
Audio
  • Czego możemy spodziewać się w tym roku na festiwalu "Dziecinada" - opowiedziała Wiktoria Wiktorczyk (Kulturalna Strefa/Polskie Radio Dzieciom)_29.09.2019.
Znamy program 7. edycji festiwalu Dziecinada
Znamy program 7. edycji festiwalu ”Dziecinada” Foto: mat. pras.

W tym roku do stworzenia programu festiwalu zaproszono teatry z Japonii, Szwajcarii, Niemiec, Anglii, Rosji oraz Litwy oraz łączenia nauki i zabawy. ”Dziecinada” to nie tylko przedstawienia, ale także warsztaty, zabawy animacyjne oraz gry edukacyjne.

Uczestnicy dostają możliwość doświadczania sztuki teatralnej na najwyższym poziomie, obcowania z innymi kulturami.

W programie głównym – który podzielono pomiędzy salę teatralną i kameralną Impartu – zobaczymy m.in. surrealistyczne przygody ”Calineczki” w adaptacji Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum z Katowic, aż dwie interpretacje ”Hamleta” – autorstwa Teatru Polskiego w Poznaniu i uczniów szkoły ”Łejery” oraz rodaków Szekspira z The Pocket Oxford Theater Company, a także zabawny i hałaśliwy spektakl familijny ”Dzień z życia Pani Czkawki” w wykonaniu jednej z najlepszych aktorek komediowych Japonii – Yanomi z teatru Shoshinz.

Festiwal realizuje też bardzo ważne zadanie – chce docierać tam, gdzie teatr zwykle nie dociera i traktować przestrzeń teatralną jako miejsce integracji, na przykład lokując teatr w miejscach nieoczywistych. W tym roku finał wydarzenia odbędzie się 6 października w Parku Grabiszyńskim przy Górce Skarbowców (wstęp wolny). Na Dziecinadzie pojawią się także spektakle dostosowane dla widzów niewidomych, głuchoniemych czy o wyjątkowych potrzebach poznawczych. Festiwalowi artyści odwiedzą hospicjum domowe i szpitale, a specjalnymi gośćmi festiwalu staną się dzieci z domu dziecka.

Festiwal rozpocznie spektakl ”Hamlet”.
3 października (czwartek)
Impart. Scena Teatralna.
Godz. 10.00 i 12.00.

Mała Premiera: "Hamlet”, Teatr Polski w Poznaniu Mała Premiera: "Hamlet”, Teatr Polski w Poznaniu

Spektakl z tłumaczeniem na język migowy oraz możliwością audiodeskrypcji.

7. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada”
3-6 października, "Impart" Wrocław.

Więcej informacji na stronie www.dziecinada.wroclaw.pl

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym tego wydarzenia. 

--

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Strona internetowa: www.polskieradiodzieciom.pl
Profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ 
Konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.


jo

Zobacz także