X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Królewskie audycje w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 08:00
6 stycznia w audycjach Polskiego Radia Dzieciom odpowiemy na wiele pytań które zadają dzieci. Kim byli Trzej Królowie i jakie dary przynieśli? Ale także kogo można było spotkać na królewskim dworze i jacy byli królowie ze starych baśni?
Mat. ilustracyjny
Mat. ilustracyjnyFoto: Pixabay

Na te, i wiele innych pytań odpowiemy w audycjach Polskiego Radia Dzieciom. W audycji "Poranek" już od 7.00 Martyna Chuderska porozmawia z dziećmi o baśniach i bajkach w których pojawiali się królowie. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i rozmów na ten temat w audycji na żywo. 

W "Muzycznych podróżach" Daria Druzgała przybliży dzieciom tematykę królewskich instrumentów. Na jakich instrumentach grano na dworach? Z pewnością pojawia się ciekawostki na temat klawikordu, klawesynu i harfy. To jednak nie wszystko. Więcej w audycji od 10.00 – 11.00.

W "Popołudniku" Patryk Bartoszewski przeniesie się w czasie na dwór królewski by sprawdzić kogo można było tam spotkać i kto był najważniejszy. Sprawdzi także jakie obowiązki miały pracujące tam osoby i jakie zwyczaje panowały na królewskim dworze. Start audycji o 15.00.

Od 18.00 w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" nasi radiowi bohaterowie: lew i królik sprawdzą kim byli trzej królowie, dlaczego przyszli do Jezusa, co przynieśli i dlaczego akurat takie dary? Gościem w audycji będzie Urszula Sobiech z Fundacji Orszak Trzech Króli.

A już 5 stycznia w "Niebieskiej szkatułce" zaprosimy na Orszak Trzech Króli. Naszymi gośćmi na żywo w studiu Polskiego Radia Dzieciom będzie orszakowa rodzina. Zaprasza Małgorzata Bartas-Witan.

Zapraszamy do słuchania, kontaktu telefonicznego i pozostawiania komentarzy pod postami na naszym profilu facebookowymNumer do studia Polskiego Radia Dzieciom 22 645 2055.

***

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje ponad 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

jo

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca
Zobacz także

Czytaj także

Ilustracja w książce - pierwsza galeria sztuki

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 14:00
Dobre ilustracje pod względem plastycznym i kolorystycznym, nigdy się nie zestarzeją – powiedziała Krystyna Michałowska, wieloletnia ilustratorka książek dla dzieci. Odpowiednia kompozycja i zestawienie kolorów w ilustracji, mogą być ważnym wzorcem dla najmłodszych, w pierwszym kontakcie ze sztuką.
rozwiń zwiń