Polskie Radio Dzieciom

Halo! Historia komunikowania się. Premiera książki

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 13:18
Znaki dymne, tam-tamy, tajemnicze symbole wyryte w kamieniach, supełki wiązane na sznurku, a wreszcie zalakowane koperty wystrzeliwane z armaty czy wysyłane gołębiem lub… wielbłądem pocztowym.
Halo Historia komunikowania się
Halo! Historia komunikowania się Foto: Anita Graboś

Ludzie próbują komunikować się z innymi – będącymi w sąsiednim pomieszczeniu, na drugiej półkuli albo na innej planecie – od tysięcy lat. A historia komunikacji jest fascynująca, zabawna i pełna przypadków, dzięki którym powstały przełomowe wynalazki.
Halo? Odebrałeś naszą wiadomość bez zakłóceń? Zatem wskakuj do kapsuły czasu i ruszaj z nami w tę szaloną podróż!


"Halo! Historia komunikowania się". Fragment rozkładówki

"Halo! Historia komunikowania się". Fragment rozkładówki

Liliana Fabisińska jest autorką książek dla dzieci i młodzieży (m.in. serie „Klinika pod Boliłapką”, „Bezsennik”, „Amor z ulicy Rozkosznej”) oraz dla dorosłych (m.in. „Córeczka”, „Śnieżynki”, „Sanatorium pod Zegarem”). Poza tym jest pedagogiem, kryminologiem, dziennikarką, tłumaczką i redaktorką. Kocha podróże (zwłaszcza te nad morze), rozmowy ze swoją gadającą papugą Żako i długie spacery po lesie ze zwariowanym kundelkiem Frygą.

Anita Graboś zajmuje się linorytem, rysunkiem oraz ilustracją książkową. Jej subtelne, przesycone atmosferą baśniowości prace łączą wieloznaczność z prostotą, melancholię z dziecięcą radością życia, a przede wszystkim zapraszają do samodzielnej podróży w głąb ukrytych szczegółów, znaczeń i odniesień kulturowych. 

Halo! Historia komunikowania się
Autor: Liliana Fabisińska
Ilustrator: Anita Graboś
Data premiery: 12.02.2020
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym tej książki.

***

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

 

jo

 

 

Zobacz także