X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dziś Światowy Dzień Radia. Przygotowaliśmy specjalną zabawę!

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 10:04
Polskie Radio Dzieciom obchodzi swoje święto w sposób wyjątkowy. Dla swoich słuchaczy przygotowało wspaniałą zabawę. Za co kochacie radio? To nasze pytanie. Na autorów najciekawszych odpowiedzi czekają gadżety Polskiego Radia Dzieciom.
Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu Dzieciom
Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu DzieciomFoto: Polskie Radio

Aby wziąć udział w zabawie należy wejść na profil Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i napisać komentarz pod dzisiejszym postem

Zabawa trwa jedynie dziś, 13 lutego, czyli w Światowym Dniu Radia. Czy wyobrażacie sobie świat bez tego medium?
Zapraszamy do świętowania razem z nami.
Świętuj razem z nami i wygrywaj gadżety Polskiego Radia Dzieciom Świętuj razem z nami i wygrywaj gadżety Polskiego Radia Dzieciom

Co roku 13 lutego przypada ten szczególny dla nas dzień. Na antenie Polskiego Radia Dzieciom przygotowaliśmy specjalne audycje w których przypominamy początki powstawania radia na świecie i ciekawostki z nim związane. W audycji o tematyce muzycznej "Muzyczne podróże" prezentujemy tego dnia piosenki o radiu oraz początki nagrań muzycznych.

Zapraszamy do słuchania Polskiego Radia Dzieciom, nie tylko w Dniu naszego święta. Pamiętajcie, że ponieważ jesteśmy radiem cyfrowym i internetowym, możecie nas słuchać na całym świecie.
Dziękujemy za wszystkie Wasze telefony z Niemiec, Austrii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Kanady.

W Światowym Dniu Radia, Polskie Radio przyzna swoje najważniejsze nagrody – Złote Mikrofony. Siedmiu laureatów poznamy podczas Gali wręczenia nagród, która odbędzie się 13 lutego 2020 roku o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Podczas uroczystego wieczoru zagra zespół Jana Młynarskiego i Gaby Kulki "Młynarski plays Młynarski".

Przy okazji Święta Radia przypominamy także o jubileuszu 95-lecia Polskiego Radia. Dokładnie 1 lutego 2020 roku Polskie Radio świętowało 95-lecie swojego istnienia. Pierwsza audycja została nadana 1 lutego 1925 roku ze studia przy Narbutta 25 w Warszawie. Oficjalne powstanie Polskiego Radia nastąpiło 18 sierpnia 1925 roku, a jej założycielami byli Zygmunt Chamiec i Tadeusz Sułowski. Z okazji tego jubileuszu Polskie Radio Dzieciom przygotowało cykl specjalnych audycji tematycznych. 
Więcej znaleźć można w serwisie specjalnym poświęconym 95-leciu Polskiego Radia oraz na stronie www.polskieradio.pl

Z okazji Światowego Dnia Radia, redakcja Polskiego Radia Dzieciom składa swoim młodym Słuchaczom życzenia: aby każdą wolną chwilę chcieli spędzać słuchając ulubionych audycji i aby zawsze mieli ochotę na odkrywanie świata wraz z naszą całodobową stacją. Sobie życzymy zaś, jak najwięcej tak wspaniałych Odbiorców! Do usłyszenia!

***

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. 

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

jo

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Zobacz także

Czytaj także

95-lecie Polskiego Radia w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 12:07
Dokładnie 1 lutego 2020 roku Polskie Radio świętowało 95-lecie swojego istnienia. Pierwsza audycja została nadana 1 lutego 1925 roku ze studia przy Narbutta 25 w Warszawie. Oficjalne powstanie Polskiego Radia nastąpiło 18 sierpnia 1925 roku, a jej założycielami byli Zygmunt Chamiec i Tadeusz Sułowski. Z okazji tego jubileuszu Polskie Radio Dzieciom przygotowało cykl specjalnych audycji tematycznych.
rozwiń zwiń