X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Poniedziałkowe propozycje dla dzieci i rodziców w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 21:21
Jakie znaczenie mają kolory? W poniedziałek już o 11.00 zagadkę tę spróbują rozwiązać Leszek i Mis Michaś. Tego dnia, na antenie Polskiego Radia Dzieciom, powiemy także jak rozsądnie gospodarować pieniędzmi zaś w wieczornej audycji muzycznej dla rodziców, jak zawsze w poniedziałek, nowe płyty, przegląd rynku muzycznego w kraju i na świecie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: fizkes/shutterstock.com

11:00-12:00 "Leszek i Miś Michaś" – Leszek i Miś opowiadają o swoich ulubionych kolorach. Przy okazji dowiemy się jakie znaczenie mają poszczególne z nich i jak łączyć kolory by powstały nowe.

12:15 "Bajkowy kącik" - Bajka autorska pt. "Nieznane jajka". 

14:00 "Bajanie Kulfona i Moniki"- Opowieść w interpretacji Kulfona i Moniki pt. „Skarby w Ostrawskim Zamku”.

15:30 cykl "Słowo do słowa" – Pochodzenie i znaczenie imion: Monika, Michał.

16:30 "Język angielski" - Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe i zaprosić gości? Uczymy się słów związanych z przyjęciem urodzinowym.

17:15-17:45 "Skarbonka" - Bogaty to taki, który spełnia swoje zachcianki? Czy bogactwo daje szczęście, czy tylko poczucie stabilizacji? Jak rozsądnie gospodarować pieniędzmi, aby zachować równowagę. Dziś w Skarbonce różnice w podejściu do pieniędzy.

18:00-19:00 "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - Biała, zielona, czerwona... Dziś przeniesiemy się w świat herbat. Pomoże nam w tym podróżniczka - Joanna Sikorska. Opowie o krajach, w których uprawia się herbatę.

19:10 "Książka do poduszki"- Kolejny fragment książki Janusza Korczaka "Król Maciuś I", czyta Janusz Zadura.

19:00 - 21:00 "Wieczorne pogaduchy"- Kontynuacja historii o szmacianej lalce, niezwykłym zegarze i planecie Nemus. W przygodzie na stałe uczestniczy 5-letnia Mila, prosiaczki oraz inne maskotki. Audycję tworzy Pascal Kaczorowski.​

DLA RODZICÓW

21:00-23:00 "Strefa rodzica" - Kultura w czasach pandemii. Kilka przykładów inicjatyw, które się pojawiły w tym czasie. Jak można korzystać z instytucji kultury nie tylko w Polsce, ale też na świecie łącząc się przez Internet. Co dzieciom mają do zaoferowania instytucje w Polsce, i jak komunikują się z odbiorcami.

23:00-1:00 "Co nam w duszy gra?" – O akcji "Wszystko będzie dobrze". Ponadto nowości na czele z Maxi Priestem, Georgią, powracającym po 35 latach przerwy zespołem Chic, po 13 latach Marii McKee czy zespołem Clanned.

***
Przypominamy, że do 17 maja czekamy na zgłoszenia w 
II Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Zadanie konkursowe polega na zaśpiewaniu dowolnego utworu muzycznego lub wyrecytowaniu wiersza. Konkurs ten skierowany jest do dzieci, które nie ukończyły 13 lat, marzą o nagraniu płyty w profesjonalnym studiu i występie na dużej scenie przed publicznością. >>> Nagrodą w konkursie jest udział w koncercie finałowym i nagranie płyty! <<<

Szczegóły dotyczące konkursu znaleźć można w serwisie konkurstalentow.polskieradio.pl

jo

Zobacz także

Czytaj także

Jak będzie wyglądał świat po pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 23:59
A może już nie wrócimy do tego, co było dla nas normalnością? Może świat, który powitamy za kilka tygodni czy miesięcy, będzie już innym światem niż ten, który dotąd znaliśmy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Zróbmy zupę!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 17:01
Czy trudno jest zrobić zupę pomidorową? Zacznijmy od zrobienia bulionu, a do niego potrzebne będą warzywa. Sprawdźmy, co możemy wrzucić do garnka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Detektyw Śladek". Poznajemy najpiękniejsze parki Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 19:48
Niestrudzony Detektyw Polskiego Radia Dzieciom, Maurycy Śladek przemierzył parki Warszawy. Odwiedził m.in. Park Skaryszewski i Pole Mokotowskie w poszukiwaniu lekarstwa na alergie. Nie było to łatwe wyzwanie. Czy mu się udało?
rozwiń zwiń