X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Audycje dla dzieci i rodziców na antenie Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 19:00
W związku z rocznicą Powstania Warszawskiego na antenie Polskiego Radia Dzieciom nie zabraknie audycji patriotycznych. W sobotę o 11.00 będzie można usłyszeć fragmenty koncertów patriotycznych w wykonaniu chóru dziecięcego, po 14.00 w audycji "Letnie spacery z muzyką" odbędziemy spacer po powojennej Warszawie i posłuchamy utworów, które powstały w tym czasie. W niedzielę od 10.00 w audycji "Dźwięk dobry" poznamy dźwięki dawnej Warszawy. Zapraszamy!
Propozycje Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci i rodziców
Propozycje Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci i rodzicówFoto: Polskie Radio

9:00-10:00 "Opowieści ludów świata" - Opowieści z południowej części Morza Karaibskiego - legendy wyspy Curacao. 

11:00-12:00 "Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej" - Audycja patriotyczna w związku z rocznicą Powstania Warszawskiego - fragmenty koncertów patriotycznych w wykonaniu chóru dziecięcego. 

13:00-14:00 "Kurtyna w górę" - Kulfon i Monika opowiedzą o teatrze, przeprowadzą ćwiczenia językowe, spróbują napisać scenariusz i przygotować spektakl "O rybaku i ministrze". 

14:00-15:00 "Letnie spacery z muzyką" - Spacer po wojennej Warszawie (kompozytorzy, którzy czas okupacji spędzili w Warszawie, miejsca, w których brzmiała muzyka, utwory, które powstały w tym czasie - Lutosławski, Panufnik, Szpilman, Różycki, Koncert warszawski Richarda Addinsella). 

15:00-16:00 "Dawno, dawno temu" - Z wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego. Gościem programu będzie Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.  

16:00-17:00 "Detektyw Maurycy Śladek na tropie" - O tym jak Detektyw Maurycy Śladek zamieszkał w koszarach, czyli krótka wojskowa przygoda w Bornem Sulinowie. 

18:30 "Słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom" -  słuchowisko "Pinokio" na podstawie książki Carla Collodiego w adaptacji Hanny Bielawskiej wyprodukowane przez Teatr Polskiego Radia w 2001 r. Wykonawcy: Zaliwski Tomasz, Pyrkosz Witold, Press Włodzimierz, Michnikowski Wiesław, Lewandowski Łukasz, Kwiatkowska Monika, Kunikowska Agnieszka, Kownas Irena, Gawroński Andrzej, Gajda Mieczysław. 

19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy" - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić. 

22:00-00:00 "Stare, znane, zapomniane" - Gościem będzie Maciej Łyszkiewicz z zespołu No Limits. W programie również druga odsłona historii T-Rex.  

Niedziela w Polskim Radiu Dzieciom 

9:00-10:00 "Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony" - Co ma wspólnego Powstanie Warszawskie i Pielgrzymka piesza na Jasną Górę? Do obu potrzeba mobilizacji - czyli podjęcia wysiłku. Wyzwanie nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. W pierwszą sierpniową niedzielę wakacyjne zaproszenie do powstania czyli wyruszenia w drogę. Mały człowiek też może.... 

10:00-11:00 "Dźwięk Dobry" - Dźwięki dawnej Warszawy. 

11:00-12:00 "Źródełko" - W programie: Powolniak - poznajemy tańce ludowe, harmonia/akordeon - poznajemy instrumenty ludowe, Kolumbia - poznajemy muzykę ludową kraju. 

14:00-15:00 "Dziecięcy koncert życzeń" - Audycja, podczas której dzieci mogą dzwonić z życzeniami dla bliskich i zamawiać utwory muzyczne. 

15:00-16:00 "Zapraszamy do stołu" - Kolejna odsłona naszych kulinarnych podroży. W te wakacje kontynuujemy podróż po Europie. Dziś zapraszamy do Serbii. Gościem programu będzie Irmina Stankowic - mieszkająca w Belgradzie od 20 lat.  

17:00-18:00 "Kulturoteka" - Rozmowa dotycząca serii książek o Cioci Jadzi, również w wersji dźwiękowej i o najnowszej propozycji dla najmłodszych  - książki o radiu. Rozmowa z pisarką, Elizą Piotrowską. 

19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy"  - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić. 

21:00-22:00 "Kulturalna strefa" - Relacja z projektu „Jemy borówki na polu, czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim” w Rabce Zdroju.​

jo

Zobacz także