Polskie Radio Dzieciom

Audycje dla dzieci i rodziców na antenie Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 19:00
W związku z rocznicą Powstania Warszawskiego na antenie Polskiego Radia Dzieciom nie zabraknie audycji patriotycznych. W sobotę o 11.00 będzie można usłyszeć fragmenty koncertów patriotycznych w wykonaniu chóru dziecięcego, po 14.00 w audycji "Letnie spacery z muzyką" odbędziemy spacer po powojennej Warszawie i posłuchamy utworów, które powstały w tym czasie. W niedzielę od 10.00 w audycji "Dźwięk dobry" poznamy dźwięki dawnej Warszawy. Zapraszamy!
Propozycje Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci i rodziców
Propozycje Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci i rodzicówFoto: Polskie Radio

9:00-10:00 "Opowieści ludów świata" - Opowieści z południowej części Morza Karaibskiego - legendy wyspy Curacao. 

11:00-12:00 "Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej" - Audycja patriotyczna w związku z rocznicą Powstania Warszawskiego - fragmenty koncertów patriotycznych w wykonaniu chóru dziecięcego. 

13:00-14:00 "Kurtyna w górę" - Kulfon i Monika opowiedzą o teatrze, przeprowadzą ćwiczenia językowe, spróbują napisać scenariusz i przygotować spektakl "O rybaku i ministrze". 

14:00-15:00 "Letnie spacery z muzyką" - Spacer po wojennej Warszawie (kompozytorzy, którzy czas okupacji spędzili w Warszawie, miejsca, w których brzmiała muzyka, utwory, które powstały w tym czasie - Lutosławski, Panufnik, Szpilman, Różycki, Koncert warszawski Richarda Addinsella). 

15:00-16:00 "Dawno, dawno temu" - Z wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego. Gościem programu będzie Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.  

16:00-17:00 "Detektyw Maurycy Śladek na tropie" - O tym jak Detektyw Maurycy Śladek zamieszkał w koszarach, czyli krótka wojskowa przygoda w Bornem Sulinowie. 

18:30 "Słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom" -  słuchowisko "Pinokio" na podstawie książki Carla Collodiego w adaptacji Hanny Bielawskiej wyprodukowane przez Teatr Polskiego Radia w 2001 r. Wykonawcy: Zaliwski Tomasz, Pyrkosz Witold, Press Włodzimierz, Michnikowski Wiesław, Lewandowski Łukasz, Kwiatkowska Monika, Kunikowska Agnieszka, Kownas Irena, Gawroński Andrzej, Gajda Mieczysław. 

19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy" - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić. 

22:00-00:00 "Stare, znane, zapomniane" - Gościem będzie Maciej Łyszkiewicz z zespołu No Limits. W programie również druga odsłona historii T-Rex.  

Niedziela w Polskim Radiu Dzieciom 

9:00-10:00 "Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony" - Co ma wspólnego Powstanie Warszawskie i Pielgrzymka piesza na Jasną Górę? Do obu potrzeba mobilizacji - czyli podjęcia wysiłku. Wyzwanie nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. W pierwszą sierpniową niedzielę wakacyjne zaproszenie do powstania czyli wyruszenia w drogę. Mały człowiek też może.... 

10:00-11:00 "Dźwięk Dobry" - Dźwięki dawnej Warszawy. 

11:00-12:00 "Źródełko" - W programie: Powolniak - poznajemy tańce ludowe, harmonia/akordeon - poznajemy instrumenty ludowe, Kolumbia - poznajemy muzykę ludową kraju. 

14:00-15:00 "Dziecięcy koncert życzeń" - Audycja, podczas której dzieci mogą dzwonić z życzeniami dla bliskich i zamawiać utwory muzyczne. 

15:00-16:00 "Zapraszamy do stołu" - Kolejna odsłona naszych kulinarnych podroży. W te wakacje kontynuujemy podróż po Europie. Dziś zapraszamy do Serbii. Gościem programu będzie Irmina Stankowic - mieszkająca w Belgradzie od 20 lat.  

17:00-18:00 "Kulturoteka" - Rozmowa dotycząca serii książek o Cioci Jadzi, również w wersji dźwiękowej i o najnowszej propozycji dla najmłodszych  - książki o radiu. Rozmowa z pisarką, Elizą Piotrowską. 

19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy"  - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić. 

21:00-22:00 "Kulturalna strefa" - Relacja z projektu „Jemy borówki na polu, czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim” w Rabce Zdroju.​

jo

Zobacz także