X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Finał XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek”! Poznaj tegorocznych laureatów

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 14:46
Na te chwile czekali wszyscy uczestnicy XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”. W niedzielę 20 września na sądeckim Rynku odbył się wielki finał wydarzenia, które w tym roku zgromadziło blisko 60 niezwykle utalentowanych wokalistów. Podczas rejestrowanego przez Telewizję Polską koncertu poznaliśmy laureatów Festiwalu "Skowroneczek". Nagrodę główną Grand Prix zdobyła Wiktoria Kołodziej z Wilczysk.
17. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej Skowroneczek w Nowym Sączu.
17. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej ”Skowroneczek” w Nowym Sączu.Foto: mat. prom.

Uroczysty koncert poprowadzili: Katarzyna Rogal, studentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz aktor i przyjaciel Festiwalu Tadeusz Chudecki

Podczas wydarzenia władze miasta reprezentowała wiceprezydent Magdalena Majka, która wręczyła Pawłowi Madzi Nagrodę Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Wśród publiczności obecny był także Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu i fundator nagrody specjalnej ks. dr Jerzy Jurkiewicz, która została przyznana Zofii Tutko z Barcic. Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu reprezentował Tadeusz Szewczyk, który w imieniu prezesa Izby wręczył nagrodę dla Julii Kurnal z Ziempniowa.

Młodym artystom cały czas towarzyszyli organizatorzy Festiwalu SKOWRONECZEK: Milenia Małecka-Rogal, dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu i dyrektor artystyczna festiwalu, a  także ks. Andrzej Mulka, dyrektor festiwalu i Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej „Promyczek”. Nie zabrakło również wicedyrektora Pałacu Młodzieży Antoniego Reszkiewicza.  

Na zakończenie finałowego koncertu odbyła się premiera piosenki i teledysku piosenki pt. „Dusza ducha w nas rozrusza” do słów Agnieszki Janus i muzyki Dariusza Janusa. 

Wokalnym prezentacjom przysłuchiwało się Jury festiwalowe w składzie: 

PRZEWODNICZĄCA: Milenia Małecka-Rogaldyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Joanna Wójtowiczdyrygent, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie
Małgorzata Bartas-Witan – Polskie Radio Warszawa
Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor – Kraków
Dariusz Januswykładowca akademicki, kompozytor i producent muzyczny
Patryk Bartoszewski – Polskie Radio Dzieciom Warszawa 

Posłuchaj
04:26 [i] skowroneczek1.mp3 Patryk Bartoszewski (PRD) w rozmowie Mileną Małecką-Rogal – dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu cz. 1

Stało się już tradycją, że swoją nagrodę przyznaje także Jury dziecięce, w którego skład weszli w tym roku: 

Róża JanusPaństwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Warszawie
Joanna Bodziony – zespół Promyczki Dobra i Katolicka Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu

Posłuchaj
06:45 [i] skowroneczek2.mp3 Patryk Bartoszewski (PRD) w rozmowie Mileną Małecką-Rogal – dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu cz. 2

Drugi i trzeci dzień XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek", to bardzo pracowity czas dla młodych wokalistów. W Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbyły się warsztaty tematyczne, prowadzone przez festiwalowych jurorów oraz nagrania z ekipą Telewizji Polskiej, a także próby do koncertu finałowego. Koncert finałowy odbył się w niedzielę 20.09. o godz. 16.00 na płycie sądeckiego Rynku!

Posłuchaj
07:50 20.09. Skowroneczek relacja - Karolina.mp3 Rozmowa z Karoliną, która swoją piosenką "Ani słowa" otwierała Festiwal Skowroneczek (Polskie Radio Dzieciom)_20.09.2020.

 

Nikt z uczestników Festiwalu SKOWRONECZEK z pewnością nie może narzekać na brak zajęć.  Niemal każda godzina jest wypełniona festiwalowymi obowiązkami i ciężką pracą, której efekty zobaczymy podczas finałowego koncertu!

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek".

jo

 


Zobacz także

Czytaj także

"Jak zostać reporterem?". Pokonaj tremę i zacznij nagranie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 08:00
W poprzednim odcinku naszego reporterskiego cyklu mówiliśmy o dziennikarskiej wrażliwości. W drugiej części porozmawialiśmy o tremie. Tak się bowiem czasem składa, że ta wrażliwość i trema idą ze sobą w parze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom przyzna nagrodę specjalną na 17. Międzynarodowym Festiwalu "Skowroneczek"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 15:00
Cyfrowa stacja Polskiego Radia dla dzieci i rodziców, po raz pierwszy przyzna nagrodę specjalną na Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Nowym Sączu. Jej laureat znajdzie się wśród finalistów II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i wraz z nimi nagra płytę, którą wyda Agencja Muzyczna Polskiego Radia.
rozwiń zwiń