Polskie Radio Dzieciom

AUDIOBOOK "Muzyka na 4 drzewa i fletnię pana" Jana Wilkowskiego. Światowa premiera

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 22:56
"Muzyka na 4 drzewa i fletnię pana" Jana Wilkowskiego – najnowszy audiobook Fundacji Krea Music odkrywa nigdy niepublikowany tekst ojca polskiego teatru lalkowego dla dzieci. Do odsłuchania w serwisie audioteka.pl już od 29 października!
Muzyka na 4 drzewa i fletnię pana Jana Wilkowskiego  audiobook
"Muzyka na 4 drzewa i fletnię pana" Jana Wilkowskiego – audiobookFoto: mat. pras.

"Muzyka na cztery drzewa i fletnię Pana" dotychczas niepublikowany utwór Jana Wilkowskiego, przełożony na słuchowisko z udziałem wspaniałych aktorów. To muzyczna opowieść o poszukiwaniu inspiracji i odnajdywaniu siebie w muzyce, ale czy tylko? Przeżywający chwilowy kryzys twórczy kompozytor Egon Alter szuka inspiracji w naturze, a tam znajduje całą symfonię dźwięków.

W podróży przez świat dźwięków przewodnikami są sympatyczne postaci Ptaszka i Pisklaków, które pomagają bohaterowi odnaleźć źródła muzyki, muzyczność wpisaną w zjawiska natury (od szumu drzew po perkusję grzmotów), w końcu brakujące natchnienie.

Odlew dłoni Chopina, portret Bacha czy popiersie Beethovena – ożywione, komentują akcję, chwaląc lub ganiąc postępy w pracy młodego kompozytora, skrzypcom wyrastają skrzydła, drzewa ujawniają ukryte instrumenty i grają na nich swymi gałęziami, słowem – dzieją się cuda! 

W naszej podróży nie zabraknie wspaniałych dźwięków i melodii, które specjalnie do tego utworu skomponował Gabriel Collet. Ten audiobook to także szansa na odkrycie popularnego za sprawą jednego z producentów telefonów komórkowych, ale niekojarzonego instrumentu – marimby. Jego pierwotne, naturalne brzmienie zaciekawi niejednego słuchacza.

W rolach głównych występują: Igor Fijałkowski (Teatr Animacji w Poznaniu), Andrzej Bocian (Teatr Baj) i Wojciech Solarz (aktor Teatru Narodowego, szerokiej publiczności znany z „Kabaretu na koniec świata”) , reżyseria Artura Romańskiego  (Teatr Animacji w Poznaniu).

Piosenki nagrali Sabina Sago i światowej sławy baryton Marcin Bronikowski.

Światową prapremierę patronatem medialnym objęło Polskie Radio Dzieciom, patronem honorowym jest Wilanów Dzielnica miasta stołecznego Warszawy, Teraz Wilanów i Mama Mia magazyn nowoczesnego rodzica. Partnerem premiery jest serwis audioteka.pl.

Realizację słuchowiska dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

[informacja prasowa]

Polskie Radio Dzieciom każdego tygodnia emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

 

Zobacz więcej na temat: edukacja DAB+
Zobacz także
Czytaj także

Lew i królik poznają życie i twórczość Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 12:04
Fryderyk Chopin to jeden z najważniejszych polskich kompozytorów w historii. Żył w latach 1810 – 1849. Był jednym z najsłynniejszych pianistów swoich czasów. Jak wyglądało dzieciństwo Fryderyka Chopina i jakie utwory zostawił po sobie?
rozwiń zwiń