X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna pędzi online!

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 15:06
Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna - to ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki, w którym każdy, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej, może wystąpić. W tym roku doczekaliśmy się kilkumiesięcznej edycji jubileuszowej, a uroczysty koncert finałowy festiwalu ma odbyć się po wakacjach.
Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna 2021
Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna 2021Foto: mat. pras.

Gośćmi "Kulturalnej Strefy" w Polskim Radiu Dzieciom byli Małgorzata Liszka i Jacek Palka, którzy 16 lat temu ten festiwal wymyślili. W rozmowie z Martyną Chuderską opowiedzieli o tegorocznej edycji festiwalowych spotkań. 

Posłuchaj
60:19 2021_05_09 21_00_02_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Małgorzata Liszka i Jacek Palka o festiwalu Chrzanowska Lokomotywa Artstyczna_Kulturalna Strefa/PRD_9 maja godz. 21:00
 

W tym roku w festiwalowe szranki można stanąć, zapisując się także do kategorii "familijnej". - Piętnaście lat temu podjęliśmy decyzję, że każdy rok to będzie nowa kategoria, nowe wyzwanie i nowi ludzie w “Lokomotywie”, bo ta podróż, żeby była podróżą, musi być zmienna - muszą się zmieniać uczestnicy, warunki i priorytety. I tak się więc stało, że są również "seniorzy". A naszą największą radością jest to, że po tylu latach osoby sprawne biją na stojąco brawo osobom niepełnosprawnym i wspierają je tak bardzo mocno na tym festiwalu - mówi  Małgorzata Liszka. 

W kategorii "seniorzy" zwyciężyła w tym roku Katarzyna Adamczyk-Drożyńska. Do śpiewu wróciła na przekór chorobie. - Pomyślałam - coś trzeba zrobić. Skoro nogi i ręce odmawiają posłuszeństwa… i zaczęłam uczęszczać na lekcje śpiewania - wspomina w rozmowie z Martyną Chuderską.

Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 9.05.2021.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Goście: Małgorzata Liszka i Jacek Palka
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

 

Zobacz także

Czytaj także

Rozmowa z autorami książki "Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 11:00
Jeśli wśród słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom są podróżnicy, to na pewno ucieszy ich ta audycja. Usłyszeliśmy w niej o tym, że można kajakiem przepłynąć ocean. I o człowieku, który tego dokonał. Aleksander Doba, latał szybowcem, skakał na spadochronie, a ocean kajakiem przepłynął aż trzy razy! A na koniec życia zdobył Kilimandżaro - "dach Afryki"!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książki, które z nami zostały. Plebiscyt "Złota Dwudziestka"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 16:27
22 kwietnia b.r., w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena i Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, wystartował Jubileuszowy Plebiscyt "Złota Dwudziestka" organizowany z okazji 20-lecia kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom".
rozwiń zwiń