X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. 23-25 lipca Sopot

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 18:18
Trwa Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki! W tym roku impreza wystartowała w Warszawie, następnie zawitał w Radomiu i Katowicach, a 23 lipca zawitała do perły Bałtyku – Sopotu. To tu organizatorzy zaplanowali szereg spotkań i warsztatów, a także charakterystyczne dla Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki wydarzenia specjalne, wywołujące co roku ogromne emocje.
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki. Sopot 23-25 lipca
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki. Sopot 23-25 lipcaFoto: mat. pras.

Wydarzenia zostały przygotowane tak, by w maksymalny sposób angażowały młodych, by zaskakiwały nie tylko tematyką i formą, ale także lokalizacją. To już tradycja Fundacji Czas Dzieci, że zaprasza do współpracy znakomite instytucje o unikatowym charakterze, a następnie prezentuje znakomite książki w kontekstowo dobranych przestrzeniach.

Najnowsze wydarzenia festiwalowe odbyły się w Sopocie w dniach 23-25 lipca.

Należał do nich bez wątpienia plener artystyczny z Marcinem Minorem, którego ilustracje stworzone do "Baśni" Braci Grimm zagościły w Sopotece, oraz rejs statkiem "Pirat" w towarzystwie jednego z najpopularniejszych autorów książek przygodowych i historycznych Pawłem Wakułą.  

Ponadto z dziećmi spotkały się: Małgorzata Swędrowską, Anna Paszkiewicz, Roksana Jędrzejewska-Wróbel oraz Anita Głowińska.

Posłuchaj
24:32 22.07. Ojce i dziatki.mp3 Posłuchaj rozmowy z Małgorzatą Swęrdowską, którą w "Poranku" PR Dzieciom rozmawiała Martyna Chuderska_22.07.2021.

Wszystkie wydarzenia festiwalowe przeznaczone są dla rodzin: dzieci z rodzicami lub dziadkami. Jak podkreślają organizatorzy, to bardzo ważne, by nawyki czytelnicze utrwalały się na gruncie rodziny, w atmosferze kreatywnej wspólnej zabawy.  

Wydarzenia przygotowane są we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczna w Sopocie, która od pierwszej edycji jest partnerem festiwalu. Ponadto, w dniach 14-28.07.2021 w księgarni Ambelucja będzie można oglądać wystawę „Kotki, liski, tygryski… czytam o wszystkim!” przedstawiającą ilustracje Józefa Wilkonia z książki "Pierwsze czytanki dla…". 

Należy pamiętać, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy, natomiast obowiązują zapisy: www.festiwalliteraturydzieciecej.pl/event/festiwal-sopot/to szczegółowy program: festiwalliteraturydzieciecej.pl 

***

Festiwal "Ojce i Dziatki" rozpoczął się 17 czerwca w Warszawie.
W tym roku w Warszawie festiwal odbył się w: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Azji i Pacyfiku. Fundacja nie zapomina także o naturalnej przestrzeni książki, dlatego wśród partnerów znaleźli się również Biblioteka Wilanowska oraz niezwykła księgarnia niezależna – Triki Tashka. Wydarzenia festiwalowe odbyły się także podczas Pleneru Literackiego w Ogrodzie Saskim

W wybranych wydarzeniach uczestniczyło Polskie Radio Dzieciom. 

Martyna CHuderska na Ojce i Dziatki - Romanowicz_1200.jpg
Polskie Radio Dzieciom na festiwalu "Ojce i Dziatki" 

Wśród gości warszawskich same gwiazdy: prof. Joanna Papuzińska, Józef Wilkoń, Grzegorz Kasdepke w duecie z Joanną Olech, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Katarzyna Ryrych, Sylwia Majcher, Dorota Suwalska, Bartek Brosz, Małgorzata Swędrowska, Marta Kopyt, a także Robert Romanowicz. 

--->>> W audycji Kulturalna Strefa w Polskim Radiu Dzieciom, o programie obejmującym spotkania z autorami, warsztaty, wystawy, spacery i gry literackie opowiadały Agnieszka Karp-Szymańska i Jolanta Wrzesińska. Rozmawiała Martyna Chuderska. <<<---

Posłuchaj
59:39 2021_06_13 21_00_05_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 13 czerwca godz. 21:00


Spotkania odbyły się w unikatowym genius loci, a sama literatura – w otoczeniu wystaw. 

W Teatrze Rampa podczas trwania festiwalu można było obejrzeć ilustracje Józefa Wilkonia pochodzące z książki "Leopantera. Historia pewnej miłości". Z kolei w Muzeum Powstania Warszawskiego można było zwiedzić wystawę "Abecadło" Iwony Chmielewskiej (ilustracje stworzone do projektu Mała Książka – Wielki Człowiek), a w księgarni Triki Tashka – "iBum! Książkowy szum" Roberta Romanowicza. Natomiast w Bibliotece Wilanowskiej na dzieci przedszkolne czekała instalacja "Wielka wyprawa żubra Pompika" stworzona na podstawie książek Tomasza Samojlika

Wydarzenia odbywają się nareszcie w tradycyjnej, stacjonarnej formie, ale przez cały tydzień festiwalowy na Facebooku będą dostępne szczególne atrakcje: internetowe rozgrywki "Zagraj z Kleksem", "Czytanki na czasie", "Kołysanki", a także cieszące się dużym zainteresowaniem "Męskie czytanie". Na deser gość zagraniczny: szwedzka pisarka Siri Spont – spotkanie online dla dzieci, w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni niezależnie od miejsca zamieszkania.

Wszystkie wydarzenia są darmowe, a podczas większości z nich można zdobyć specjalnie wyselekcjonowane przez naszych ekspertów książki oraz gadżety festiwalowe. Na te ostatnie z pewnością nie zabraknie chętnych, bo grafikę na nich wykorzystaną wykonał  specjalnie dla nas sam mistrz – Józef Wilkoń. 

W tym roku Festiwal w stolicy odbył się w dniach od 17.06 do 20.06, co dało aż 4 dni pełne spotkań, warsztatów i zabaw literackich. 

Należy pamiętać, że na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona!

Więcej informacji na festiwalliteraturydzieciecej.pl

Warto śledzić również media społecznościowe Festiwalu: profil na Facebooku, na którym można znaleźć najświeższe informacje, oraz Instagram uginający się od książkowych rekomendacji.  

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.  

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---  

Zobacz także

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom na festiwalu "Ojce i Dziatki"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 15:01
Robert Romanowicz z wykształcenia jest architektem, ale na co dzień zajmuje się malarstwem, ilustracją książkową i scenografią. Jego prace cechuje niepowtarzalny styl. Ilustruje książki dla dzieci - znaleźć je można w "Kapselku" Kamila Niewińskiego, czy uznanej  "A niech to gęś kopnie" Marty Guśniowskiej. 19 czerwca w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej odbył się "Warsztat artystyczny z Robertem Romanowiczem". Spotkaniu temu przyglądała się Martyna Chuderska. 
rozwiń zwiń