X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Trwa X Międzynarodowy Festiwal "Teatralna Karuzela"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 16:39
W dniach 2 – 11 lipca 2021 roku odbędzie się jeden z największych przeglądów sztuki współczesnej dla dzieci, młodzieży i ich najbliższych w Polsce – X Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela. W jego ramach pokażemy spektakle na żywo i w formie transmisji on-line oraz zaprosimy Was na otwarte panele dyskusyjne, różnorodne spotkania warsztatowe i koncerty, które zapewnią wszystkim codzienną dawkę dobrej i pięknej energii. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest "Naturatyka".
X Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela. 2-11 lipca 2021. Patronat PRD
X Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela. 2-11 lipca 2021. Patronat PRDFoto: mat. pras.

Przez ten dziwny, tajemniczy twór "Naturatyka" rozumiemy naturę, która domaga się naszej uwagi oraz ludzki umysł, który poszukuje nowego ładu i harmonii. Widzimy w NATURATYCE potencjał eko i zero waste, czujemy nieposkromiony taniec żywiołów i szaleństwo planet, słyszymy kosmiczną melodię Początku i Końca. Poszukujemy w niej wspólnoty i korzeni, która tę wspólnotę umacniają. Wybierzcie się z nami w podróż, która pozwoli wsłuchać się w tykający zegar świata.

O X Międzynarodowym Festiwalu Teatralna Karuzela powiemy w Polskim Radiu Dzieciom, w audycji "Kulturalna strefa" w niedzielę 4 lipca w godz. 21:00-22:00.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

PROGRAM:

TEATR PINOKIO

2 lipca (piątek) / dzień: natury dobro-stanu
CYKL PANELI DYSKUSYJNYCH DOBRO-STAN (Duża Scena Teatru Pinokio w Łodzi)
Cykl otwartych paneli dyskusyjnych pod wspólnym hasłem DOBRO-STAN: o prawie dziecka do natury, naturze trudnych relacji i sytuacji przemocowych w szkołach podstawowych oraz na uczelniach wyższych, w tym artystycznych. Zaproszeni do paneli moderatorzy oraz prelegenci wspólnie z  odbiorcami postarają się przyjrzeć naturze, ekologii i ściśle związanemu z nimi dobrostanowi emocjonalnemu dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

12:00 Prawo Dziecka do Natury
prowadzenie: Anna Stojanoska (Pracownia Terapeutyczno-Edukacyjna Nowe Horyzonty, Fundacja Zrozumieć Autyzm, Hope For Children CRC Policy Center)
prelegenci: Joanna Jaskółka (blog Matka Tylko Jedna), Emilia Twardowska (Fundacja Dmuchawiec)

13:30 Pomocy, przemoc! Natura trudnych relacji w szkołach podstawowych
prowadzenie: Anna Stojanoska (Pracownia Terapeutyczno-Edukacyjna Nowe Horyzonty)
prelegenci: Katarzyna Topolska (Fundacja Innopolis), Joanna Sass-Gust (Fundacja Słonie na Balkonie)

15:00 Pomocy, przemoc! Natura trudnych relacji w uczelniach wyższych
prowadzenie: dr Monika Kwaśniewska-Mikuła (Uniwersytet Jagielloński)
prelegenci: prof. dr hab. Aneta Głuch-Klucznik (AST filia we Wrocławiu, Wydział Lalkarski), mgr Paulina Walendziak (Absolwentka PWSFTviT w Łodzi)

17:00 GRANIE NA EKRANIE (podwórko Teatru Pinokio w Łodzi)
Nie ograniczaj mnie / Grupa Integra,  Teatr Rozbark / dla widzów w wieku 16+
INTEGRA to grupa taneczno-ruchowa, zainicjowana i prowadzona przez Ewelinę Dehn i Beatę Grzelak-Szwedę, działająca przy Teatrze Rozbark od 2014 roku. Jej celem jest przełamywanie barier tanecznych, dotyczących szeroko pojętej niepełnosprawności. Grupa zrzesza zarówno osoby pełno, jak i niepełnosprawne fizycznie i intelektualnie. Ideą, która towarzyszy grupie jest integracja pomiędzy osobami pełno i niepełnosprawnymi. Wierzymy, że chęć działania, wyrażania siebie poprzez teatr i taniec jest tą siłą, która może połączyć ludzi i wykrzesać z nich to, co najlepsze. INTEGRA jest przestrzenią dla ludzi i między ludźmi, jest ich azylem i strefą wolności.

czas trwania: 40 minut

20:00 BEFORE PARTY (Niebostan)
3 lipca (sobota) / dzień: natury mikro/makro fauny
10:00 ŚNIADANIE W NIEBOSTANIE (Niebostan)
10:00 WARSZTATOWANIE (namiot Teatru Pinokio w Łodzi)
Motyle opowieści / Natalia Zdrzałek, Śląski Ogród Botaniczny / dla dzieci w wieku 3+ i ich opiekunów

Motyle… Ich urok i delikatność przyciągają uwagę, ale nim stały się uskrzydlonymi owadami, musiały przejść długą i intrygującą drogę. Na warsztacie uczestnicy dowiedzą się między innymi jak wygląda dzieciństwo motyli i czym jest metamorfoza (każdy ma przecież szansę na zmianę!). Zajęcia prowadzone są w nurcie pedagogiki przeżyć, dzięki czemu dzieci angażują się w owadzią opowieść. Podsumowanie przygody odbywa się w formie praktycznego warsztatu dostosowanego do małych najnajowych rączek.

czas trwania: 45 minut

12:00 WARSZTATOWANIE (namiot Teatru Pinokio w Łodzi)
Leśne opowieści / Natalia Zdrzałek, Śląski Ogród Botaniczny / dla dzieci w wieku 8+
Las to złożony ekosystem, który jest domem dla wielu stworzeń. Przedzierając się przez jego ostępy można poznać ciekawych mieszkańców. Warsztat prowadzony jest przez Leśnego Skrzata, piastuna lasu, który potrzebuje pomocy w opiece nad niektórymi zwierzętami. Aby móc się zaangażować, najpierw je trzeba poznać. Nauka przez zabawę to coś, co lubimy najbardziej. Na zakończenie uczestnicy warsztatu wykonają indywidualnie leśne dzieła sztuki.

czas trwania: 1 godzina 30 minut

14:00 SCENO-GRANIE (Duża Scena Teatru Pinokio w Łodzi)
Bajka Zjajka / Teatr Pinokio w Łodzi / dla dzieci w wieku 1-4 lat i ich opiekunów
Jestem duży. Jestem PUC!
Jestem jeszcze mała! Mały? Jestem CIUT!
A jak ona się nazywa?
Jest z jajka, to może… ZJAJKA!

Puc i Ciut – bohaterowie i przyjaciele – podczas wspólnej zabawy odkrywają… jajko. Z jajka wykluwa się gąsienica – Zjajka. Młodzi odkrywcy postanawiają się o nią zatroszczyć. Efekt przechodzi ich najśmielsze oczekiwania. Bajka Zjajka to opowieść o dostrzeganiu świata, o poznawaniu i postrzeganiu rzeczywistości, która równie prawdziwie otacza najmłodszych.
Spektakl DLA i O najnajach.

czas trwania: 50 minut

17:00 GRANIE NA EKRANIE (podwórko Teatru Pinokio w Łodzi)
Bambi, opowieść leśna / Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie / dla dzieci w wieku 8+
Powieść dla dzieci Bambi, opowieść leśna została napisana i opublikowana przez austriackiego pisarza Felixa Saltena w 1923 roku. To historia żyjących w lesie zwierząt, wśród których jelenie stanowią grupę niemal arystokratyczną. Leśne życie opisane przez Saltena to nie sielanka. Obok miłych i pięknych chwil zdarzają się bowiem sytuacje pełne agresji czy wręcz tragedie, a zwierzęcy bohaterowie powieści zdają się być lustrzanym odbiciem społeczeństwa ludzkiego. Są wśród nich bohaterowie i tchórze, agresorzy i obrońcy, a cała powieść do złudzenia przypomina powstałą długo później historię z Króla Lwa.

czas trwania: 1 godzina 15 minut

20:00 KONCERTOWANIE W NIEBOSTANIE (Niebostan)
City Bum Bum Ensemble
4 lipca (niedziela) / dzień: natury komunikacji
10:00 ŚNIADANIE W NIEBOSTANIE (Niebostan)
10:00 WARSZTATOWANIE (namiot Teatru Pinokio w Łodzi)
Pogadajmy. Warsztaty z Polskiego Języka Migowego / Agnieszka Raj-Kubat / dla dzieci w wieku 9+

Warsztaty z języka migowego stanowią intrygującą nowość dla dzieci i ich opiekunów, przy równoczesnym zwróceniu uwagi na fakt, że PJM jest przede wszystkim naturalną formą komunikacji dla osób z dysfunkcjami słuchu. Spotkanie przeprowadzane w atmosferze nauki poprzez zabawę pozostaje w pamięci uczestników na długo. Odpowiednio dobrane metody i narzędzia sprawiają, że dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem przyswajają kolejne znaki i zwroty. W nawiązaniu do spektaklu Morze ciche warsztaty staną się jednocześnie punktem wyjścia do rozmowy o oswajaniu inności w poszanowaniu dla drugiego człowieka.

czas trwania: 1 godzina 30 minut

Cały program znaleźć można na stronie teatrpinokio.pl/teatralna karuzela

Patronem medialnym festiwalu "Teatralna karuzela" jest Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Audycje pełne lata. Letnia ramówka Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 11:45
Wraz z zakończeniem roku szkolnego Polskie Radio Dzieciom rozpoczęło nadawanie programu według letniej ramówki. Na antenę tej całodobowej stacji powróciły audycje pełne lata, a poranna audycja nadawana od poniedziałku do piątku startuje o godzinę później czyli o 8.00. Czego posłuchamy w wakacje?
rozwiń zwiń