X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

24. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2022. Koncert w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 20:00
Po niemal dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, Radiowe Centrum Kultury Ludowej zaprasza na kolejną – i dostępną już dla wszystkich widzów – odsłonę corocznego folkowego święta, czyli Festiwalu "Nowa Tradycja" 2022. Największy w Polsce przegląd muzyki ludowej i tradycyjnej odbędzie się w dniach 13-15 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie – z udziałem gwiazd oraz publiczności. Na antenie Polskiego Radia Dzieciom 13 maja o godz. 21.00 będzie można usłyszeć koncert zespołu Tęgie Chłopy. Stacja objęła patronatem medialnym najnowsza płytę zespołu "Rakieta". Zapraszamy!

W tym roku koncertową część festiwalu wypełnią premierowe – przygotowane specjalnie na to wydarzenie – projekty znakomitych polskich artystów związanych z muzyką folkową, a ich motywem przewodnim będą połączenia muzycznych kultur leżących na styku naszych wschodnich granic: polsko-litewskiej, polsko-litewsko-białoruskiej oraz polsko-ukraińskiej.

– Usłyszymy nowości, które poruszą polską sceną muzyczną, np. nową płytę zespołu Babadag czy efekt współpracy Sutari i Bastarda, czyli grup uwielbianych przez słuchaczy różnych gatunków muzycznych. Wyjątkowym punktem programu będzie też koncert dwóch wokalistek z ukraińskiego zespołu Kurbasy, którego męska część została w Ukrainie, gdzie walczy z rosyjskim agresorem. Ukraiński element pojawi się również w twórczości zespołu Babooshki, stworzonego przez jazzową wokalistkę Karolinę Beimcik i Ukrainkę Danę Vynnytską, znaną również z zespołu Dagadana – mówi Piotr Kędziorek, redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej i szef festiwalu.

Na festiwalu zagra również zespół Tęgie Chłopy – zwycięzca Folkowego Fonogramu Roku 2021 –  nagrodzony za płytę "Rakieta". Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym tę nowość zaś koncert w wykonaniu zespołu będzie można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w piątek 13 maja o godzinie 21.00. Zapraszamy!

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM PRZEZ CAŁĄ DOBĘ <---

Jak zawsze częścią muzycznego święta wszystkich miłośników muzyki ludowej, tradycyjnej i źródeł będą spotkania z nestorami – wybitnymi postaciami z kręgu muzyki ludowej i tradycyjnej. W tym roku reprezentują ich laureaci Nagrody „Muzyka Źródeł” 2022: Stanisława Galica-Górkiewicz oraz Józef Broda, który nie tak dawno temu sam przewodniczył jury Konkursu Muzyki Folkowej.

Ale festiwal to nie tylko koncerty w wykonaniu polskich i zagranicznych artystów, ale przede wszystkim Konkurs Muzyki Folkowej dla młodych solistów i zespołów, grających szeroko rozumianą muzykę folkową. – Celem konkursu jest promocja muzyki wywodzącej się z tradycji, ale opracowanej już we współczesnej formie, zgodnie z ideą zabawy. Konkurs odzwierciedla bieżącą sytuację sceny polskiej folkowej i jest możliwością zaprezentowania się dla młodych, obiecujących grup. W tym roku, po skomplikowanych przygotowaniach, na które wpłynęły jeszcze zasady sanitarne oraz sytuacja na Ukrainie, konkurs ponownie odbędzie się w tradycyjne formie – w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie – dodaje Piotr Kędziorek

W Konkursie weźmie udział 12 wykonawców (wybranych spośród 70 zgłoszeń): Bree, Drëszë, Hajda Banda, Hurnawice z Brodą, Kadabra Dyskety Kusaje, Kosmiczni Warszawa, KOSY, Michalove, Naphta, Piotr Damasiewicz – „Into The Roots”, Sekunda, Zarysy. Artyści ci inspirują się m.in muzyką tradycyjną Beskidu Żywieckiego, muzyką kaszubską, podhalańską, melodiami pogranicza polsko-ukraińskiego czy folklorem miejskim. W propozycjach usłyszymy zarówno projekty rozrywkowe, jak również klasyczne czy elektroniczne. Przesłuchania odbędą się w piątek i sobotę – 13 i 14 maja. Wstęp na nie jest wolny, a artyści – oprócz szansy na zdobycia Grand Prix Festiwalu – mogą powalczyć również o: nagrody radiowej Jedynki i Czwórki, Nagrodę Publiczności „Burza Braw”, Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena oraz wyróżnienia. Zwycięzca wystąpi 15 maja na zakończenie Festiwalu „Nowa Tradycja”.

Koncerty będą transmitowane na antenach Polskiego Radia – w Jedynce i Dwójce oraz w Polskim Radiu Dzieciom. Można je będzie oglądać także w streamingu wideo: w mediach społecznościowych i kanale YouTube Radiowego Centrum Kultury Ludowej oraz Festiwalu. 

Zobacz więcej na temat: radio dla dzieci
Zobacz także