X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Licytacja na rzecz chorych dzieci z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 19:18
W czwartek, 26 maja, czyli w Dniu Matki, na antenie Programu 1 Polskiego Radia odbędzie się charytatywna akcja na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Licytację wsparły wybitne postaci świata sportu i kultury, w tym m.in.: Iga Świątek, Robert Lewandowski, Wilfredo León, Jan-Krzysztof Duda i Adam Sztaba.
Zwieńczeniem całej akcji będzie koncert z cyklu To co najpiękniejsze  Dzieciom
Zwieńczeniem całej akcji będzie koncert z cyklu "To co najpiękniejsze – Dzieciom" Foto: PR

 

– Potrzebujemy przede wszystkim pokoju na Ukrainie, ale też lekarstw, środków finansowych i sprzętu medycznego – mówią lekarze z największego ukraińskiego Dziecięcego Szpitala Ochmatdyt w Kijowie. Medycy w ciągu trzech miesięcy wojny uratowali życie ponad stu poważnie rannym dzieciom. Kolejnemu tysiącu udzielili podstawowej pomocy lekarskiej. Sam szpital w czasie, gdy Rosjanie nacierali na Kijów, był ostrzeliwany. Mimo to lekarze ani na moment nie przerwali pracy. – Od pierwszych dni wojny przywożono do nas bardzo poważnie ranne dzieci. Przed wojną nie byliśmy w stanie nawet sobie wyobrazić, że będziemy dokonywać takich operacji – mówi Polskiemu Radiu dyrektor szpitala Wołodymyr Żownir.  Rzecznik placówki Anastasija Maherramowa dodaje, że oprócz ran fizycznych wielu małych pacjentów doznało niewyobrażalnych traum psychicznych. W szpitalu Ochmatdyt dzieci otaczane są także pomocą psychologiczną.

Matkom i dzieciom z Ukrainy, które ucierpiały w wyniku rosyjskiej agresji, poświęcona jest akcja charytatywna Polskiego Radia i Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR, której celem jest pozyskanie środków na rzecz Narodowego Szpitala go w Kijowie. Zbiórka została zainicjowana podczas wyjątkowego koncertu „Matki Matkom – Matki Polski dla Matek Ukrainy”, który odbył się 8 maja – czyli w ukraińskim Dniu Matki – w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Zwieńczeniem akcji, w którą zaangażował się publiczny nadawca, będą: „Licytacja dla Ukrainy” w radiowej Jedynce, a także uroczysty koncert „To, co najpiękniejsze – Dzieciom” – w niedzielę, 29 maja, w Studiu im. W. Lutosławskiego.

Telefoniczna licytacja na antenie radiowej Jedynki odbędzie się 26 maja w godz. 8.00-19.20, a esemesowa w godz. 8.00-19.15. Zdobyć będzie można m.in.: piłkę tenisową z podpisem Igi Świątek; młot Anity Włodarczyk oraz koszulkę z podpisami Olimpijczyków z Tokio; koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego oraz piłkę z podpisami reprezentacji Polski w piłce nożnej; koszulkę i piłkę Wilfredo Leóna; prywatny różaniec abp Stanisława Gądeckiego – przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski; obraz Zdzisława Beksińskiego; szachy z autografem arcymistrza szachowego Jana-Krzysztofa Dudy; batutę Adama Sztaby. Cena wywoławcza każdego przedmiotu wynosi 1000 zł.

  • Regulamin licytacji i numery sms na specjalnej stronie: polskieradio.pl 

***

Finał akcji „Matki Matkom” odbędzie się 29 maja – podczas organizowanego przez publicznego nadawcę koncertu „To, co najpiękniejsze… – Dzieciom”. W programie wieczoru m.in. „Melodia” ukraińskiego kompozytora Myroslava Skoryka – w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy oraz występ Kiev Piano Duo w składzie: Oleksandra Zaitseva i Dmytro Tavanets (artyści przyjadą specjalnie z Kijowa). W drugiej części wieczoru zaprezentuje się zespół Krajka z Przemyśla – z udziałem utalentowanych dzieci uchodźców z Ukrainy, którymi zaopiekowali się właśnie muzycy Krajki.

Transmisja wydarzenia w radiowej Jedynce od godz. 19.00, a streaming wideo na stronie www.polskieradio.pl i w mediach społecznościowych publicznego nadawcy.

To kolejne charytatywne przedsięwzięcie Polskiego Radia na rzecz Ukrainy. 20 marca publiczny nadawca, wspólnie z Narodowym Centrum Kultury, zorganizował koncert „Solidarni z Ukrainą. Jednym głosem”, z którego dochód został przeznaczony na pomoc naszym wschodnim sąsiadom. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego do europejskiej trasy koncertowej przygotowywali się również muzycy Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej.

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

 

[informacja prasowa]

 

Zobacz także