X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zakończenie XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Twoje dane – Twoja sprawa"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 10:14
21 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Twoje dane – Twoja sprawa". Było to pierwsze po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią spotkanie w gronie uczestników tego programu.
XII edycja ogólnopolskiego programu Twoje dane  Twoja sprawa
XII edycja ogólnopolskiego programu "Twoje dane – Twoja sprawa"Foto: mat. pras.

Podczas spotkania odbyło się uroczyste wręczenia nagród laureatom konkursów Prezesa UODO, w tym nagrody specjalnej "Złotego Pióra". W jednym z konkursów nagrodzono szkoły, które zrealizowały w kończącej się edycji Programu najlepsze inicjatywy edukacyjne popularyzujące tematykę ochrony danych osobowych. Ponadto nagrody odebrali uczniowie, których prace w postaci podcastów nt. "Ochrona danych osobowych na co dzień" adresowanych do seniorów, okazały się najlepsze w drugim z konkursów, tym razem dedykowanym dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych uczestniczących w bieżącej edycji Programu.

W uroczystemu podsumowaniu przysłuchiwała się z mikrofonem reporterka Polskiego Radia Dzieciom Julia Rozbiecka. 

Posłuchaj
04:59 twoje dane twoja sprawa 1.mp3 Relacja z uroczystego zakończenia ogólnopolskiej akcji "Twoje dane - twoja sprawa" 2022.

Ogólnopolska akcji "Twoje dane – twoja sprawa" ma upowszechnić wiedzę o tym jak skutecznie chronić dane osobowe. 

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym ogólnopolskiego programu "Twoje dane – Twoja sprawa".

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

"Twoje dane - Twoja sprawa". Znamy zwycięzców konkursu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 14:45
Znamy już zwycięzców konkursu upowszechniającego wiedzę na temat prawa do prywatności i ochrony danych osobowych, który Urząd Ochrony Danych Osobowych ogłosił w ramach XI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”. Szkoły oraz placówki oświatowe mogły zaprezentować w nim inicjatywy edukacyjne zrealizowane w tym roku szkolnym w związku z udziałem w bieżącej edycji programu edukacyjnego UODO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza XII edycja ogólnopolskiego programu "Twoje dane – Twoja sprawa"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 14:51
Urząd Ochrony Danych Osobowych zainaugurował dwunastą edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Twoje dane – Twoja sprawa". Celem programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności. Program odbywa się etapowo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

28 stycznia 2022 r. XVI Dniem Ochrony Danych Osobowych

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 13:41
Prezes UODO zachęca uczniów i nauczycieli, aby o dane osobowe dbali nie tylko od święta. - Niech edukacja na temat ochrony prywatności oraz bezpiecznego przetwarzania danych osobowych będzie stałym elementem codziennego procesu kształcenia oraz solidnym fundamentem działań podejmowanych w placówkach oświaty - zaapelował Jan Nowak, Prezes UODO w liście otwartym do uczestników XII edycji programu edukacyjnego "Twoje dane - Twoja sprawa". Więcej w Polskim Radiu Dzieciom w piątek 28 stycznia w audycji "Popołudnik".
rozwiń zwiń