X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zdrój atrakcji

Uzdrowisko kojarzy się zwykle z rozrywką dla emerytów, ale Krynica Zdrój, to nie tylko program obowiązkowy na jesień życia.
Foto: pixabay.comdomena publiczna
Foto: pixabay.com/domena publiczna
O Audycji

Nie na darmo nazywana jest perłą górskich uzdrowisk. Krynica jest jednym z najbardziej lubianych kurortów, nie tylko przez Polaków, ale również przez turystów z zagranicy. Położona w województwie małopolskim, niedaleko Muszyny i Tylicza, w Beskidzie Sądeckim, gwarantuje dobrą zabawę, zarówno w ferie zimowe, jaki w czasie wakacji.

W niedzielny wieczór, razem z Magdą, Sergiuszem i ich synkiem – Chruczkiem, odkryjemy uroki i atrakcje Krynicy Zdrój. Podczas audycji odwiedzimy Muzeum Zabawek przy krynickim deptaku, gdzie od 2010 roku można podziwiać, nie tylko eksponaty nowoczesne, ale również historyczne i regionalne. Sergiusza zachwyciły zabawkowe pistolety „Precyzja” a widok plastikowych żołnierzyków – dokładnie takich samych, jakimi bawił się na przełomie lat ’70 i ’80 – wywołał wzruszenie. Magda swoją uwagę skupiła na bogatej kolekcji muzealnych lalek. Chruczka, nie można zaś było oderwać od wspaniałych makiet kolejek elektrycznych. W takiej sytuacji, kolejnym punktem zwiedzania była kolejka. Tym razem, linowa. Jedna z najstarszych w Polsce, wiodąca na krynicką Górę Parkową. Można nią jechać nawet z maleńkimi dziećmi w głębokich wózkach. Rodzinie Pinkwartów udało się wedrzeć do maszynowni takiej kolejki i porozmawiać z maszynistą o jego pracy. Nie zabrakło też atrakcji narciarskich na Jaworzynie, w Tyliczu, czy też licznych w tamtym rejonie, pijalni wód. Zapraszamy do wspólnej wędrówki po górskich szlakach Beskidu Sądeckiego, oczywiście wspólnie z dziećmi!

O audycji:"Dziecko w drodze" to barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwartowie.

Zapraszamy na audycję "Dziecko w drodze" w niedzielę w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w niedzielę, 6 marca!

Playlista