X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Turki wielkanocne

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 21:00
Turki to wielkanocny zwyczaj ludowy zaciągania straży przy Grobie Pańskim. Znany od XVII wieku obchodzony jest w niewielu kościołach w Polsce. Po rezurekcji Turki Wielkanocne wędrują po miejscowości grając "Pobudkę", która ma przypominać o tym, że Chrystus zmartwychwstał. 
Audio
Dzieci z palmami wielkanocnymi w Myślenicach w 1935 roku.
Dzieci z palmami wielkanocnymi w Myślenicach w 1935 roku.Foto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Dziecko w drodze 13 kwietnia godz. 21:00

-

Barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać.


Zobacz także

Czytaj także

Mediolan

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 21:00
Magda i Sergiusz oraz ich 5-letni synek Wili wyruszają do Mediolanu, gdzie zaczęły się wiosenne wyprzedaże. W audycji "Dziecko w drodze" nasza ekipa podpowie co można zobaczyć w stolicy północnych Włoch, by zakupy w outletach domów mody były tylko dodatkiem do fascynującej podróży po mieście Leonarda da Vinci, rodu Sforzów i króla Wiktora Emanuela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyn

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 21:00
Magda i Sergiusz oraz pięcioletni Wili i półroczna Lara jadą do Londynu. W najbliższą sobotę w audycji Dziecko w drodze opowiedzą o najciekawszych atrakcjach stolicy Wielkiej Brytanii. Doradzą co można zwiedzić za darmo z całą rodziną, jak popłynąć Tamizą, odwiedzić Królową, stanąć naraz na obu półkulach Ziemi i spojrzeć na 9-cio milionowe miasto z wysokości 130 metrów.
rozwiń zwiń