Polskie Radio Dzieciom

Wyspy Zaczarowane

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 06:00
Pośród tysięcy różnych gatunków zwierząt żyją tu w zgodzie: żółwie, legwany i pingwiny. Nie boją się ludzi, bo czują że są u siebie. Dziś odwiedzimy ich naturalne środowisko.
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 10 marca godz. 18:00
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Charlesjsharp/Wikimedia/CC BY-SA 3.0
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.htmlWieża Eiifla,

To bardzo samotne wyspy, ponieważ leżą oddalone od stałego lądu o około 1 000 km. Tu zwierzęta mają swoje królestwo. Większość z nich nie chce go nawet opuszczać i dlatego niektóe gatunki można spotkać tylko tutaj. 

Ile niezwykłości kryje się na Wyspach Galapagos? Kto je odkrył i dlaczego warto pójść w jego ślady? Opowiedzą Wam o tym dziś Filip i Leopold.

Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w piątek 10 marca.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak