Polskie Radio Dzieciom

Wszystkiego najlepszego słoniu!

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 06:00
Chociaż w Polsce słonie możemy oglądać najczęściej w ZOO, to jednak są kraje, dla których jest on bardzo ważny. Dlatego ustanowiono tam jego święto.
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 14 marca godz. 18:00
Wszystkiego najlepszego słoniu
Foto: pixabay.com/Mariamichelle
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.htmlWieża Eiifla,

Słonie są narodowym symbolem Tajlandii. Jeszcze 100 lat temu ich populacja sięgała w tym kraju 100 tysięcy. Obecnie w Tajlandii żyje zaledwie ok. 5 tys. tych zwierząt.

Dlaczego są one dla nas ważne? Jak obchodzi się święto słonia i jak ochronić wymierające gatunki? Dziś Filip i Leopold opowiedzą Wam o tych niezwykłych zwierzętach.

Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie we wtorek 14 marca.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak