Polskie Radio Dzieciom

Przyziemne wynalazki

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 06:00
Człowiek wymyślił różne wynalazki, Filip i Leopold opowiedzą Wam dziś o tych najbardziej... przyziemnych.
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 15 marca godz. 18:00
Schody ruchome przy stacji metra w Moskwie
Schody ruchome przy stacji metra w MoskwieFoto: pixabay.com
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.htmlWieża Eiifla,

Dzięki pomysłowi pewnego Amerykanina Jesse Reno możemy się na przykład cieszyć schodami  ruchomymi. Niby nic takiego, bo zawsze można wejść pod górę o własnych siłach, ale jeśli posiadają one 688 metrów to jednak potrafią ułatwić i uprzyjemnić dostanie się na szczyt.

Tak długie są najdłuższe ruchome schody widokowe na świecie w Wielkim Kanionie Enshi w Chinach. O innych przyziemnych, ale bardzo potrzebnych wynalazkach usłyszycie w dzisiejszym Podwieczorku z Filipem i Leopoldem.

Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w środę 15 marca.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak