Polskie Radio Dzieciom

Najdziwniejsze batalie świata

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 06:03
Okazuje się, że wojna nie musi być ostatecznością, a także nie musi trwać latami. W dziejach naszego świata zdarzały się historie walki o przysłowiową "pietruszkę", czyli o nic znaczącego, lub też wybuchały z błahych powodów.
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 20 września godz. 18:00
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Spc. Eric Hughes/Wikimedia Commons/CC
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.htmlWieża Eiifla,
Dziś Filip z Leopoldem opowiedzą Wam wiele ciekawostek na temat różnych konfliktów międzynarodowych. W jednym z nich jedyną ofiarą był prosiaczek, który znalazł się akurat na linii frontu, innym razem konflikt pomiędzy dwoma zwaśnionymi narodami trwał dokładnie 38 minut lub w przypadku "wojny futbolowej" 100 godzin.

I choć żadna wojna nie powinna być zabawna, to jednak czasem konflikty kończyły się naprawdę szybko i nie niosły za sobą żadnych ofiar czy nieszczęść.

Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w środę 20 września.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak