Polskie Radio Dzieciom

Hymny państwowe

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 06:03
Każdy kraj ma swoją pieśń, która dla jego mieszkańców powinna być najważniejszym symbolem i melodią znaną od najmłodszych lat.
hymn
hymnFoto: Fot.Pixabay
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.htmlWieża Eiifla,
Dzieci śpiewają go podczas uroczystości szkolnych lub państwowych, sportowcy ze wzruszeniem słyszą melodię stojąc na podium, kiedy zdobędą złoty medal, a podczas świąt narodowych przypomina on o korzenach każdego patrioty.

Polski hymn narodowy nosi tytuł: „Hymn Legionów Polskich we Włoszech”, powszechnie znany jako Mazurek Dąbrowskiego. Słowa napisał Józef Rufin Wybicki, polityk, prawnik, pisarz, poeta a dodatkowo współtwórca Legionów Polskich.

Dziś dowiemy się wiele ciekawych informacji na temat różnych hymnów państwowych na świecie. Jak brzmią, jakie historie wiążą się z nimi i dlaczego zostały wybrane?

Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w czwartek 21 września.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak