Polskie Radio Dzieciom

Niezwykłe pajęczaki

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 06:01
Podobno istniały już ponad 400 mln lat temu i były pionierami życia na lądzie. Dziś wyruszymy do świata pająków.
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 25 września godz. 18:00
Tarantula ukraińska
Tarantula ukraińska Foto: mistic/ CC/ Wikipedia
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.htmlWieża Eiifla,

Są osoby, którym nie tylko na ich widok, ale samą myśl cierpnie skóra. Na szczęście nie będziemy dziś ani oglądać, ani dotykać pająków. Za to dowiemy się o nich wielu ciekawostek.

Czy wiecie, że chociaż w naszym kraju nie ma ich zbyt wiele, to na świecie występuje około 60 000 gatunków. Dodatkowo jadowitość polskich pajęczaków jest mocno przesadzona.
Dziś Filip i Leopold wybiorą się na poszukiwania tych mrożących krew w żyłach stworzeń. Może dowiedzą się też, skąd bierze się nasz strach przed nimi.


Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w poniedziałek 25 września.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak