Polskie Radio Dzieciom

Mówimy po islandzku

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 06:00
Dziś przypada rocznica urodzin sławnego islandzkiego poety i pisarza Jónasa Hallgrímssona, z tej okazji obchodzony jest więc Dzień Języka Islandzkiego.
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/CC0 Public Domain
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.html

Islandia to wyspa, której wielkość to 1/3 naszego kraju. Mieszka tam zaś mniej ludzi niż np. w Bydgoszczy. Czy warto więc uczyć się tego języka?

Jeśli nawet nie, to i tak warto posłuchać jak brzmi, a do tego Filip i Leopold opowiedzą Wam o nim kilka ciekawostek. Na początek: Halló, sjáumst - co znaczy po prostu cześć.


Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w czwartek 16 listopada.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także