Polskie Radio Dzieciom

Laureaci Nagrody Nobla

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 06:03
Skoro poznaliśmy już zaszczytną historię nagród Alfreda Nobla, pora dowiedzieć się czegoś o jej laureatach. Opowiedzą Wam o tym tradycyjnie Filip i Leopold, podczas Podwieczorka.
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 30 listopada godz. 18:00
Portret Marii Skłodowskiej-Curie
Portret Marii Skłodowskiej-CurieFoto: Wikimedia Commons/C.C. 4.0
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.htmlWieża Eiifla,

Do roku 2017 Nagrodę otrzymało łącznie 896 laureatów i 27 instytucji, przy czym 4 laureatów zostało odznaczonych dwukrotnie. Jedną z nich była Maria Skłodowska-Curie (w 1903 i 1911 r.). Była ona jednocześnie pierwszą kobietą na świecie uhonorowaną tym wyróżnieniem. Dowiedzmy się zatem, z czym wiąże się Nagroda Nobla, kto może ją dostać i w jakiej kategorii, a także kto wybiera zwycięzców i jak wygląda ceremonia na której goszczą najmądrzejsi ludzie na świecie.


Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w środę 29 listopada.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także