Polskie Radio Dzieciom

Zapraszamy do Szkocji

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 06:03
Dzieli 1626 kilometrów. To odległość z Warszawy do Edynburga. Trasę tę najłatwiej pokonać samolotem, ale w Podwieczorku znajdziemy się tam jeszcze szybciej.
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 1 grudnia godz. 18:00
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.htmlWieża Eiifla,

Szkocja to chyba najbardziej charakterystyczna część Zjednoczonego Królestwa i dawne niezależne królestwo o bogatej kulturze i tradycjach. Najsłynniejsze symbole tego miejsca to np.: instrument muzyczny o nazwie dudy, kilt czyli kraciasta spódniczka, a także popłoch pospolity - kwiat, błędnie utożsamiany z ostem.

Dziś ponadto przypada dzień św. Andrzeja, patrona Szkocji, dlatego też razem z Filipem i Leopoldem zapraszamy do tego niezwykłego miejsca.


Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w piątek 1 grudnia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także