Polskie Radio Dzieciom

Dziś Barbórka, czyli święto górników

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 06:03
Czarne stroje i czapki z pióropuszem to charakterystyczny strój górniczy, który zakłada się na największe uroczystości, takie jak dziś. Zapraszamy na audycję, w której opowiemy wiele ciekawostek o zawodzie i tradycjach górniczych.
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 4 grudnia godz. 18:00
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.htmlWieża Eiifla,

Dzień Górnika przypada tradycyjnie 4 grudnia, w dniu św. Barbary z Nikomedii, patronki trudnej pracy. Dziś gościem Filipa i Leopolda będzie pan Krzysztof Wilimborek z Wyższego Urzędu Górniczego, który opowie wszystkim Słuchaczom: kim jest górnik, jak wygląda jego praca i czy każdy górnik wydobywa węgiel, a także jak wygląda praca w kopalni.


Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w poniedziałek 4 grudnia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także