Polskie Radio Dzieciom

Mikołajowe ciekawostki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 06:00
Czy we wszystkich krajach prezenty roznosi Mikołaj, czy może ktoś inny i gdzie zostawia je dzieciom? Pytań o św. Mikołaja jest dużo, na wiele z nich poszukają odpowiedzi Filip i Leopold.
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 6 grudnia godz. 18:00
Mikołaje już gotowe
Mikołaje już gotoweFoto: pixabay/domena publiczna
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.html

Obecny wizerunek św. Mikołaja zawdzięczamy niestety komercyjnej firmie, która w ten sposób chciała odnieść sukces. Jednak pomysł hojnego świętego przyjął się na dobre na całym świecie i funkcjonuje od prawie 200 lat.

Czy wiecie ilu dzieciom na świecie Mikołaj musi rozdać prezenty i czy rzeczywiście ma na to tylko 24 godziny? Jakie imiona ma Mikołaj w różnych krajach? Skąd wziął się renifer Rudolf Czerwononosy i jaka jest historia piosenki Jingle Bells? Słuchajcie dzisiejszego mikołajkowego wydnia Podwieczorku z Filipem i Leopoldem!


Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w środę 6 grudnia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także