Polskie Radio Dzieciom

Misja odkrywcy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 06:00
Jest coś niezwykłego w ludzkiej pasji odkrywania, która popychała dawnych podróżników do wypraw w nieznane i wieloletnich podróży w niebezpieczne rejony.
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 7 grudnia godz. 18:00
Wodospad Niagara od strony Kanady, Wikimedia Commons
Wodospad Niagara od strony Kanady, Wikimedia CommonsFoto: Ujjwal Kumar
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.html

Trawertynowe baseny w Turcji, malowane wzgórza Oregonu, Wodospad Wiecznego Płomienia w Nowym Jorku, tęczowy eukaliptus na Hawajach, czy choćby jaskinia kryształów w Meksyku – to niesamowite miejsca, które ktoś musiał kiedyś odkryć, zachwycić się nimi, a następnie opowiedzieć o nich całemu światu. Kim byli ci odkrywcy, jak udało im się odnaleźć te cuda natury i skąd wiadomo, że to oni byli pierwszymi ich odkrywcami? Dziś postaramy się tego dowiedzieć.


Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w czwartek 7 grudnia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także