X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Na Giewont się patrzy

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 06:06
Dziś razem z Filipem i Leopoldem dowiemy się jak wyglądało dawniej codzienne życie górali w Tatrach. Pomoże nam w tym gość Aleksandra Karkowska, współautorka książki p.t.: "Na Giewont się patrzy".
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 24 stycznia godz. 18:00
Fragment okładki książki Na Giewont się patrzy
Fragment okładki książki "Na Giewont się patrzy"Foto: materiały prasowe

Czytali książki przy świetle lampy naftowej, ich dom składał się zwykle z białej i czarnej izby, a darcie pierza było okazją nie tylko do pracy, ale spotkania się z ludźmi z wioski. Dziś ich życie wygląda już zupełnie inaczej, jednak dobre wspomnienia pozostają nie tylko pamięci, ale i w sercach. Chociaż klimat nigdy ich nie rozpieszczał, najstarsi górale dobrze wspominają swoje dzieciństwo.

Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, a szczególnie w środę, 24 stycznia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także