X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kiedy możemy zacząć dokarmiać ptaki?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 08:00
Sikora bogatka, zięba, szpak, wróbel, mazurek czy sójka to nasi zwierzęcy przyjaciele. Lew i Królik rozmawiali o opiece nad ptakami, które jak co roku w okresie jesieni i zimy potrzebują pomocy człowieka. Jak pomagać by nie zaszkodzić? 

Czy wiecie jak śpiewają poszczególne ptaki? O ptasich trelach Posłuchać można w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" w którym nasi radiowi bohaterowie wraz z zaproszonym do studia gościem - ornitologiem i nauczycielem biologii, Panem Piotrem Piórkowskim, uczyli słuchaczy rozpoznawania ptaków po ich odgłosach.

Posłuchaj
52:51 Dzieci_AAC 2020_10_02-17-59-08.mp3 Ptaki jesienią - ich zwyczaje i przysmaki (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_02.10.2020.

 
Słuchając audycji można dowiedzieć się też po co właściwie ptaki śpiewają i które z nich można usłyszeć jesienią. Nie zabrakło rozmów o tym, co aktualnie, w czasie wczesnej jesieni ptaki jedzą, co robią i czy powoli przygotowują się do zimy. Czy można je dokarmiać gdy temperatury są dodatnie, a przyroda jeszcze jest bardzo ożywiona? 

Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Piotr Piórkowski
Data emisji: 02.10.2020
Godz. emisji: 18.00

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo


Zobacz więcej na temat: Podwieczorek z Filipem i Leopoldem
Zobacz także

Czytaj także

Podróż tramwajem

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 06:10
Kiedy została otwarta pierwsza linia tramwajowa w Polsce, która jest najdłuższa i dlaczego jazda tramwajem jest taka wyjątkowa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy mokradła naprawdę wciągają?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 20:00
Filip i Leopold przyjrzą się mokradłom. Dowiemy się czym są mokradła, gdzie występują, jak powstają, jakie zwierzęta tam żyją oraz czy na mokradła można wchodzić. Czy są także w Polsce? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak żyli Wikingowie?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 11:00
W Światowym Dniu Wikingów, Lew Leopold Grzywa i Królik Filip Karocki postanowili dowiedzieć się kim byli i jak żyli Wikingowie. Czy byli wojownikami i podróżnikami oraz co zachowało się z czasów w których żyli? O tym w załączonej audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Energia napędzająca świat, to..?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:00
Filip i Leopold wpadają czasem w nastrój filozoficzny, który sprawia,że szukają odpowiedzi na zagadki wszechświata. Szukają wtedy nawet takiej odpowiedzi, którą wcześniej poznał już ktoś inny.
rozwiń zwiń