X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Przybij żółwika bibliotekarzowi

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 15:09
1 marca zazwyczaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy. Jednak w tym roku nic nie jest takie jak zwykle. Ponieważ z powodu pandemii przytulanie jest zdecydowanie niewskazane to jednak może warto po prostu pójść do biblioteki i pożyczyć książkę, pomachać albo przybić "żółwika" bibliotekarzowi?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/fortovik

Posłuchaj
59:25 2021_03_01 18_00_08_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy_Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 1 marca godz. 18:00

 

Czy w pracy bibliotekarza nic się w ciągu roku nie zmeniło? Przecież jego praca i tak polega na siedzeniu w bibliotece i czytaniu książek… - Taki jest o nas mit - wyprowadza z błędu bibliotekarz Jacek Dzięgiel, który był gościem “Podwieczorka”. - Mówi się o nas, że siedzimy i się nudzimy, pijemy czarną herbatę, albo taką z fusami, jemy ciasteczka i czytamy książki. Czasem też mówimy “Ciiiii….” uciszając dzieci. Ale teraz to nawet uciszać ich nie trzeba. Cisza jest wszechobecna. Tak się mało dzieje, że aż smutno.

Co to biblioteka, na czym polega praca bibliotekarza, czy do bibliotek przychodzą dziwni ludzie, no i czemu warto czytać książki. Zasłuchajcie się w tę rozmowę, a potem odwiedźcie najbliższą bibliotekę, żeby uśmiechnąć się do bibliotekarza.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Jacek Dzięgiel
Data emisji: 1.03.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo

Zobacz także

Czytaj także

Kubuś Puchatek

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 13:00
Nie ma chyba dziecka, które nie znałoby najsłynniejszego misia na świecie, Kubusia Puchatka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwierzęce gwiazdy filmów i książek

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 13:00
Czy wiecie, że pierwszym filmem, w którym bohaterem było zwierzę był „King Kong” z 1933 roku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Astrid Lindgren

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 13:00
„Szukam natchnienia w dziecku, które jest we mnie, w radościach mojego własnego dzieciństwa” – mówiła słynna szwedzka pisarka Astrid Lindgren.
rozwiń zwiń