X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czarne charaktery

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 21:00
Czy znacie Diabolinę, a może Macochę z Kopciuszka? Pamiętacie kim był Kapitan Hak, Urszula z Małej Syrenki, albo Skaza z Króla Lwa? Co łączy te wszystkie postacie?
Audio
Kadr z filmu Kopciuszek
Kadr z filmu "Kopciuszek"Foto: mat. promocyjne

Niektóre są ładne i mądre, inne stare i pomarszczone. Jednym zależy na przejęciu królestwa inne chcą rządzić światem. Jednak ich pycha, złość i chciwość sprawia, że wcale nie chcemy tacy być.

Dziś Leszek i Michaś zastanowią się, po co w bajkach pojawiają się złe postacie, co złego zrobiły, że mówi się o nich "czarne charaktery i skąd u nich tyle złości? Jedno jest pewne bez nich bajki byłyby po prostu nudne! 

Zapraszamy na audycję "Leszek i Miś Michaś" o godzinie 12:00 we wtorek 6 lutego.

 

Zobacz także