X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rotmistrz i bohater

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 18:00
Kto to jest bohater, jakie moce powinien mieć i czy peleryna może zrobić z nas odważnego człowieka?
Audio
Rotmistrz Witold Pilecki z własnej woli dostał się do Auschwitz w celu przeprowadzenia rozpoznania i zdobycia informacji wywiadowczych
Rotmistrz Witold Pilecki z własnej woli dostał się do Auschwitz w celu przeprowadzenia rozpoznania i zdobycia informacji wywiadowczychFoto: Wikipedia/autor nieznany

Dziś w Popołudniku przedstawiliśmy bohatera, który żył naprawdę i chociaż nie miał takich umiejętności jak spiderman, to jednak odznaczył się wielką odwagą. Dzięki swoim zasługom stał się postacią opisaną w serii książek dla dzieci Polscy superbohaterowie. Jej autorką jest wielokrotnie nagradzana pisarka Małgorzata Strękowska-Zaremba, która była gościem w naszej audycji.

Jak podkreśliła Małgorzata Strękowska-Zaremba nasz bohater urodził się w 1901 roku, czyli wówczas kiedy Polski nie było na mapach, ponieważ znalazła się pod zaborami. - Jego mama Ludwika i tata Julian bardzo dbali jednak, by Witold i jego rodzeństwo pamiętali, że są Polakami, i nie dali się wynarodowić - powiedziała pisarka.

Witold Pilecki zawsze powtarzał, że "jak coś robisz, rób dobrze". Posłuchajcie, jak wyglądała praca nad tą książką i co dobrego zrobił nasz bohater.


Zapraszamy na "Popołudnik w PRD" od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 - 17:00

Zobacz także