X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Fizyka dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 19:00
Jeśli coś może się unieść w powietrzu, zmienić kolor lub konsystencje, to potrzebne są do tego prawdziwe czary. W tej dziedzinie nauki wystarczą jednak odpowiednie wzory, równania i symbole.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Jeżeli można potraktować fizykę, jak magię, to nasz gość jest prawdziwym czarodziejem. Gościem audycji był dr Jan Amos Jelinek - prowadzący portal i cykl działań Dziecięca Fizyka, jest także wykładowcą Akademii Pedagogiki Specjalnej, gdzie udowadnia jak można ciekawie uczyć dzieci, zachęcając do poznawania świata.

– Wszystkie przedmioty, które znajdują się w naszym otoczeniu zachowują się dosyć przewidywalnie, trzeba jednak znać podstawy fizyki aby o tym wiedzieć - powiedział dr Jan Amos Jelinek. – Wciąż mamy wiele do odkrycia. Jeśli ktoś chce się przekonać jak interesująca może być fizyka, może wykonać w domu kilka ciekawych eksperymentów razem z rodzicami – przekonywał nasz gość.

Posłuchajcie co potrafi "wyczarować" gość Popołudnika w PRD - dr Jan Amos Jelinek.


Zapraszamy na "Popołudnik w PRD" od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 - 17:00

Zobacz także