X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kto rządzi w ulu?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 19:00
Jak powstaje miód, z czego jest robiony i co jeszcze produkują pracowite pszczoły? W audycji dowiemy się również czy w rzeczywistości są one niebezpieczne, a może otwarte na kontakty z ludźmi?
Audio
Co by się stało, gdyby owady przestały zapylać?
Co by się stało, gdyby owady przestały zapylać?Foto: Paweł Kuźniar/Wikimedia Commons/CC

Jak podkreśliła Magdalena Kozerska z Miodowej Manufaktury, coraz więcej dzieci ma wiedzę na temat pszczół. Wciąż jednak krąży wokół nich wiele stereotypów. - Dorośli często boją się tych owadów i swój lęk przekazują dzieciom. Pracujemy nad tym, aby uświadomić zarówno małych jak i dużych, że pszczoły nie są groźne - zaznaczyła gość Popołudnika w PRD.

Wiele ciekawostek i przydatnych informacji o pszczołach będzie można usłyszeć w sobotę 30 września o godz. 10 w kawiarni Psotne Babki, gdzie odbędą się warsztaty dla dzieci o pszczołach - na spotkanie zaprosiły Anna Budzińska (Uprzejmy Łoś) i Magdalena Kozerska (Miodowa Manufaktura), które gościły w Polskim Radiu Dzieciom.


Zapraszamy na "Popołudnik w PRD" od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 - 17:00

Zobacz także