X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Manufaktura Naukowców

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 11:00
Projekt ten ma na celu zainteresować dzieci i młodzież naukami ścisłymi, promować zawód naukowca oraz zachęcać dorosłych do wspólnej zabawy poprzez naukę. Na czym polega Manufaktura Naukowców opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom dr Magdalena Osial.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Nigdy nie jest za późno, aby dowiedzieć się czegoś więcej o zjawiskach zachodzących w przyrodzie. Na warsztatach Manufaktury Naukowców wykonywane są eksperymenty, dzięki którym dzieci poznają prawa natury. Jak podkreśliła dr Magdalena Osial, zależy mi na tym, aby dzieci uczyły się przedmiotów ścisłych z zamiłowania i zainteresowania.

- Na naszych zajęciach zaczynamy więc od eksperymentów chemicznych, ale wykonujemy też wiele innych z dziedziny fizyki, czy matematyki - tłumaczyła gość audycji i dodała, że jej wzorem jest Maria Skłodowska-Curie, która nigdy nie poddawała się i osiągnęła wielki sukces naukowy.

O receptach na bycie naukowcem i potędze nauk ścisłych warto posłuchać w audycji.


Posłuchaj
27:43 [DAB]Dzieciom (PCM) 22 listopad 2017 16_00_12.mp3 Popołudnik w PRD cz.1

 


W Popołudniku gościlismy również dzieci z WokArt Studio, które zaprosiły wszystkich Słuchaczy na spektakl muzyczny p.t.: "Jak słodko mieć własne mieszkanko" z piosenkami Kabaretu Starszych Panów. Wydarzenie odbedzie się 2 grudnia 2017 r. w Wolskim Centrum Kultury w Warszawie.


Posłuchaj
15:57 [DAB]Dzieciom (PCM) 22 listopad 2017 16_36_55.mp3 Popołudnik w PRD cz. 2

 

Zapraszamy na "Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom" od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 - 17:00.


Zobacz także