Polskie Radio Dzieciom

Trwa Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 12:24
Gdynia, Sopot, Opole Kraków, Olkusz, Skawina, Wieliczka już za nami, ale Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej ciągle trwa. Jak przekonują organizatorzy - jest to festiwal międzypokoleniowy - bo to w rodzinie rozwija się miłość do literatury. Ale to też festiwal partnerski - bo "wędrowny" - zaglądający nie tylko do dużych miast, ale także tych mniejszych, z bogatą historią i aspiracjami.
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury DziecięcejFoto: mat. promocyjne organizatora

Co dzieje się w ramach festiwalu, jak wyjątkowa jest tegoroczna edycja, do jakich miast festiwal zawita jeszcze w tym roku? O tym w "Kulturotece" opowiedziała Agnieszka Karp-Szymańska - dyrektor "Ojców i Dziatek".


Posłuchaj
54:01 kulturoteka 30.08.mp3 Rozmowa z Agnieszką Karp-Szymańską (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_30.08.2020.

 

Autorzy audycji przybliżyli także słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom twórczość Józefa Wilkonia, ambasadora tego festiwalu, ilustratora i malarza. Odznaczonego wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, który zapraszany m.in. przez instytucje kultury w Polsce i na świecie, prowadzi spotkania i warsztaty z dziećmi, maluje dla publiczności i snuje opowieści.
Więcej o Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki"

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja "Kulturoteka"  
Data emisji: 30.08.2020
Gość: Agnieszka Karp-Szymańska / Festiwal Ojce i Dziatki
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

To audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje nadawane na antenie stacji, znaleźć można na stronie internetowej polskieradiodzieciom.pl. Pięknie ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji na stronie rozbudzają  spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy, dorosłym zaś ułatwiają dotarcie po poszukiwanych treści.

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca
Zobacz także
Czytaj także

"Ogród przez lato" w Muzeum Literatury w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 11:55
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, swoją działalność rozpoczęło w 1952 roku, w kamieniczkach na Rynku Starego Miasta, wnętrza przystosowano do potrzeb wystawienniczych. "Muzeum Literatury" - to brzmi bardzo poważnie, ale w miejscu tym dba się nie tylko o to żebyśmy odkryli mickiewiczowską twórczość lecz także o to, żeby zapoznawać najmłodszych z literaturą w fantastycznym wydaniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy słowa mogą być modne? Odpowiedzi poszukano na festiwalu "Jemy borówki na polu..."

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 13:11
Projekt "Jemy borówki na polu, czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim" to czas przyjaznego wsłuchania się w język polski i rządzące nim zasady. W tym roku już po raz drugi na przełomie wakacyjnych miesięcy, do Rabki Zdroju zjechali poloniści i mistrzowie mowy polskiej, żeby dyskutować o zawiłościach w nazewnictwie i gramatyce. A dzięki ich pasji, dyskusji tych słuchało się pierwszorzędnie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zachwycająca magia radia. Rozmowa z Elizą Piotrowską

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 12:15
Z Elizą Piotrowską, autorką książek o Cioci Jadzi, bardzo trudno umówić się na rozmowę. Najczęściej przemieszcza się z zawrotną prędkością. Jeden ze słuchaczy w Polskim Radiu Dzieciom nazwał ją "kolorowym ptakiem". Przez wiele lat mieszkała we Włoszech, potem przeprowadziła się do Brazylii, ale ostatnio udało się nam porozmawiać z nią w Wenecji.
rozwiń zwiń