!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Kulturoteka". Niezwykła "Księga Ludensona"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2022 19:00
Ludzie i tajemnicze stwory ruszają na poszukiwanie tajemniczej, spisanej przed wiekami księgi, która mam moc stwarzania, ale i moc niszczenia... 
Okładka książki Księga Ludensona
Okładka książki "Księga Ludensona"Foto: mat. promocyjne

W studiu Polskiego Radia Dzieciom gościły Zofia Stanecka, autorka "Księgi Ludensona" i Marianna Oklejak, która zilustrowała tę opowieść. 

- Ta książka powstawała w odcinkach, jeden rozdział raz na dwa tygodnie, ja wiedziałam, jak to się ma zacząć, dokąd mniej więcej ta historia ma nas zaprowadzić, ale pozwoliłam żeby ta historia mnie niosła, żeby bohaterowie tworzyli się w mojej głowie, postanowiłam sobie nie stawiać tamy mojej wyobraźni - mówiła Zofia Stanecka.

Marianna Oklejak dodała, że jej pracy również towarzyszył element nieprzewidywalności. - Ponieważ co dwa tygodnie dostawałam materiał do zilustrowania, nie miałam pojęcia, co się wydarzy. To była wielka przygoda i zupełnie inny tryb pracy, byłyśmy jak niesione falami Bałtyku (…). Faktycznie ta książka ma moc wywoływania z rzeczywistości tego, co opisuje. Kilka takich sytuacji się zdarzyło, gdy okazało się, że wymyśleni i narysowani bohaterowie istnieją naprawdę - dodała.

Posłuchaj
58:06 Radio Dzieciom 2022_08_07-17-00-02_KLT.mp3 07.08.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Kulturoteka)

To nie będą zwyczajne wakacje. Tego lata w Jastrzębiej Górze pojawią się troll, olbrzym i czwórka energicznego rodzeństwa. Ludzie i magiczne stwory ruszą na poszukiwania tajemniczej, spisanej przed wiekami Księgi Ludensona, która ma moc stwarzania i niszczenia. Czy uda się ją znaleźć, zanim trafi w niepowołane ręce, i zatrzymać zaklęte w niej żywioły?

Ponoć na śmiałków, którzy podejmą się zadania, czekają liczne niespodzianki, chwile grozy i wbijające w fotel zwroty akcji. Wspólne przygody zjednoczą tych, których do niedawna dzieliło prawie wszystko...

Są książki, które ożywiają nie tylko wyobraźnię.. 

***

Audycja: Kulturoteka

Prowadzi: Martyna Chuderska

Goście: Zofia Stanecka i Maranna Oklejak

Data emisji: 7.08.2022

Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Czytaj także:

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio Dzieciom
Zobacz także