X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Narysować świat najmłodszym - projekt "Ja, Europejczyk"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 10:00
Baśniowe krainy z ilustracji czeskiego artysty Štěpána Zavřela, opisane przez włoską pedagog Mafrę Gagliardi, są uniwersalne, ponadczasowe a dzieciom pozwalają czerpać z literatury to, co najlepsze - przekonują twórcy projektu "Ja, Europejczyk", "Dziadek Tomek" - autorstwa Zavřela, jest pierwszą publikacją przygotowaną w ramach tego projektu - docelowo wydanych zostanie sześć książek tego czeskiego artysty.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sergii Gnatiuk/Shutterstock

Do rozmowy o tych książkach zaprosiliśmy Monikę Wróbel-Lutz i Lidię Drachny-Czartoryską. Bo sam projekt to nie tylko wydanie konkretnych tytułów książkowych. To także interaktywna strona w języku polskim, czeskim, włoskim, niemieckim i angielskim oraz wirtualne wydarzenia, inspirujące czytelników do aktywnego uczestnictwa w całym zamierzeniu. 

Posłuchaj
54:36 2021_04_21 20_05_11_PR4_Strefa_prywatna.mp3 Strefa prywatna 21.04.2021 20:05

- Na tej stronie chcemy zaprosić czytelników do wspólnej zabawy. Nie będziemy zdradzać szczegółów ale będzie można na przykład przyjrzeć się sylwetkom tłumaczy. Bardzo nam zależy żeby to jak książki pojawiły się nie zapowiadane jako wielka literatura, tylko żeby naprawdę nasycić czytelników obrazami Zavřela. Chcemy zaprosić czytelników do wspólnej zabawy, a zarazem bardzo ważnym elementem jest tu rola tłumaczy. Bo książki obrazkowe są integralnie związane z tekstem i są czasami dużo trudniejsze do tłumaczenia. Tutaj chodzi o to żeby dla tych najmłodszych czytelników znaleźć odpowiednie słowa opisujące świat - przekonują goście audycji.

Warto posłuchać o koncepcji, która ma wspierać różnorodność, tę kulturową i językową.

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 18.04.2021.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Goście: Monika Wróbel-Lutz i Lidia Drachny-Czartoryska
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

"Wszystkie Kolory Świata" mówią: masz prawo być sobą! Rozmowa z Joanną Fabicką

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 20:45
Prawo do wychowania w rodzinie, do własnych tajemnic, do własnej tożsamości, do swobody myśli, do szacunku, do godności osobistej… Konwencja Praw Dziecka, przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. jasno określa status prawny małego człowieka: dziecko, choć wymaga szczególnej opieki i ochrony prawnej to jest samodzielnym podmiotem i wymaga poszanowania jego tożsamości, godności i prywatności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Kasdepke jakiego nie znacie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 18:23
Pisarz, dziennikarz. Wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Jego teksty publikuje wydawnictwo: Literatura, Nasza Księgarnia, Egmont, Dwie Siostry, Wydawnictwo Literackie, Tamaryn, Agora i Muza.
rozwiń zwiń