Polskie Radio Dzieciom

Jak wprowadzić styl życia zero waste w życie rodzinne

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 18:00
Herbatka jesienna z obierek jabłek? Piórnik z plastikowej butelki? Myślenie o tym, żeby to, co chcemy wyrzucić, jednak zachować i powtórnie wykorzystać nie jest nowością. W ten sam sposób działały też nasze dawne pokolenia.   
Audio
  • Styl życia zero waste (Zbieraj z klasą/Polskie Radio Dzieciom)_5.12.2019.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Indre Pau

Jednak dziś hasło "daj drugie życie przedmiotom" stało się już trendem ekologicznym. ‘’Zero Waste” to zero marnowania, zero śmieci, zero odpadów. Tym hasłem tytułuje się liczne poradniki  i organizuje targi - ostatnie z nich odbyły się 23 listopada w Warszawie. 

O tym jak “być eko” i dawać przedmiotom nowe życie opowiadała w audycji “Zbieraj z klasą” Kamila Musiatowicz z Fundacji Alter Eko. 

Audycja: Zbieraj z klasą
Gość:  Kamila Musiatowicz/Fundacjia Alter Eko
Prowadzi: Justyna Tomańska 
Data emisji: 5.12.2019
Godzina emisji: 17.30

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją "Zbieraj z klasą”, którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa, która nadaje ponad 130 premierowych audycji tygodniowo To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

jo

Zobacz więcej na temat: ekologia natura
Zobacz także
Czytaj także

Czym jest recycling

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 10:00
Na czym polega recycling, jakie produkty można powtórnie przetworzyć i w jaki sposób się to robi? Na te i wiele innych pytań w audycji ”Zbieraj z klasą” odpowiedzieli eksperci. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Segreguj z klasą

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 12:00
Wynosicie śmieci, stajecie przed kontenerem na odpady. Czy pamiętacie jaki kolor pojemnika przypisany jest konkretnemu tworzywu? Metale i tworzywa sztuczne wędrują do żółtego pojemnika. A reszta? 
rozwiń zwiń