X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jesienne ekoporządki bezpieczne dla zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 15:16
Jesień to czas, w którym porządkujemy swoje szafy, ogrody, spiżarnie, piwnice i garaże. Pozbywamy się wtedy wielu rzeczy. W jaki sposób to zrobić, żeby jak najmniej zaszkodzić naszemu środowisku?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Nastał czas, kiedy w ogródkach grabimy liście, zbieramy szyszki i drobne patyki. Co z nimi potem zrobić? Czy możemy je palić? A może lepiej je pozostawić na trawie by stały się schronieniem dla jeży? W audycji powiedzieliśmy także o tym jak odświeżyć domki dla ptaków, odwiedzających nasze ogródki w czasie późnej jesieni i zimy.

Posłuchaj
26:54 1.10. Zbieraj z klasą porządki.mp3 Jak robić jesienne, ekologiczne porządki w domu i w ogrodzie? (Zbieraj z klasą/Polskie Radio Dzieciom)_01.10.2020.

 

Audycja: Zbieraj z klasą
Prowadzi: Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko
Data emisji: 01.10.2020
Godzina emisji: 17.15

Wszystkie archiwalne audycje znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom na stronie audycji "Zbieraj z klasą".

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją o tym samym tytule, którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl oraz w aplikacji Polskiego Radia.

jo

Zobacz więcej na temat: ekologia dzieci
Zobacz także

Czytaj także

Kampania ekologiczna "Zbieraj z klasą"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 18:15
Co oznacza słowo ekologia? Jak możemy dbać o przyrodę, o świat, który nas otacza i dobrze, zdrowo żyć. Posłuchajcie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 zasad ekologicznego życia

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 12:15
Co zrobić, żeby żyć lepiej i zdrowiej? Jak możemy wpłynąć na to, że Ziemia będzie czysta? Odwiedzajcie pikniki ekologiczne, twórzcie zabawki "upcyklinowe" - z materiałów z odzysku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekologiczny dom

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 12:31
Zero waste czyli jak brzmi ekologiczny dom - porozmawiamy o tym, jak żyć, aby nie śmiecić, co robić z resztkami i jak wykorzystywać odpady.
rozwiń zwiń