X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

DYI - czyli ekologiczne "zrób to sam". Ekologiczne, domowe porządki

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 11:00
Olejek zapachowy, własnoręcznie zrobiony płyn do czyszczenia, albo odświeżacz powietrza. Wiecie jak je samemu wykonać w domu? Autorzy audycji wrócili do tematu, który, jak się zdaje, nasi słuchacze lubią najbardziej jak w warunkach domowych z użyciem ekologicznych składników przygotować substancje, które pomogą w codziennych porządkach.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Marc Bruxelle

Olejek zapachowy, własnoręcznie zrobiony płyn do czyszczenia, albo odświeżacz powietrza - można je samemu wykonać w domu. 
Autorzy audycji wrócili do tematu, który, jak się zdaje, nasi słuchacze lubią najbardziej - jak w warunkach domowych z użyciem ekologicznych składników przygotować substancje, które pomogą w codziennych porządkach.


Posłuchaj
27:23 zbieraj 2020_10_22-16-59-02.mp3 DYI - czyli ekologiczne "zrób to sam". Ekologiczne domowe porządki (Zbieraj z klasą/Polskie Radio Dzieciom)_22.10.2020.

 

DYI - czyli ekologiczne "zrób to sam", a zrobić możemy wiele rzeczy. Od proszku do prania, mydła i perfum, po meble. I to wszystko z wykorzystaniem ekologicznych sposobów i produktów.
Jak to zrobić? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja: Zbieraj z klasą
Prowadzi: Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko
Data emisji: 22.10.2020
Godzina emisji: 17.15

Wszystkie archiwalne audycje znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom na stronie audycji "Zbieraj z klasą".

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją o tym samym tytule, którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl oraz w aplikacji Polskiego Radia.


jo

Zobacz więcej na temat: ekologia edukacja przyrodnicza
Zobacz także

Czytaj także

Co jest groźne dla środowiska?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:01
Zwykły mały paluszek. Taka bateria. Wydaje się niegroźna. Zbudowana z elektrod, katody, anody, i jeszcze z elektrolitów, które są żrące. Zawiera także ołów, rtęć i kadm, tak zwane metale ciężkie, niebezpieczne dla zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego baterii nie można wyrzucać tam gdzie się chce?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 22:00
Wciąż dociera do nas opinia, że warto zbierać baterie i inne elektrośmieci! Uczestnicząc działaniach "Zbieraj z klasą" , dzieci od najmłodszych lat uczą się zachowania proekologicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak sprzątnąć świat, któremu szkodzą elektrośmieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 13:41
Rękawiczki lateksowe, foliowe torebki, maseczki - o tych śmieciach szczególnie teraz, kiedy szaleją wirusy, mówi często i głośno. Ale, czy "elektrośmieci" - zużyty sprzęt elektroniczny, to naprawdę taki duży problem?
rozwiń zwiń