X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Włosy na cukier i inne szalone ekologiczne eksperymenty

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 13:00
Audycja Ekologiczna na początek roku musi być wyjątkowa, dlatego zaprosiliśmy Was do wypróbowania niecodziennych, choć bezpiecznych, ekologicznych eksperymentów. Jakich?
Suszarka kiedyś uchodziła za wroga zdrowych włosów, dziś takie urządzenia mają wiele funkcji, które wykorzystują nowe technologie i nie szkodzą
Suszarka kiedyś uchodziła za wroga zdrowych włosów, dziś takie urządzenia mają wiele funkcji, które wykorzystują nowe technologie i nie szkodzą Foto: Pixabay/RyanMcGuire/dom. publiczna

Oto jedna z naszych propozycji: bierzecie szklankę, nalewacie trochę wody i rozpuszczacie w niej całą masę cukru. Tworzy się wam woda cukrowa, świetne mazidło do formowania fryzury. Można dzięki niej utrwalić zrobionego na głowie irokeza. Jakie jeszcze nietypowe i ekologiczne pomysły z wykorzystaniem produktów, które najczęściej posiadamy w domach wymyślili autorzy audycji "Zbieraj z klasą"? 

Posłuchaj
27:06 Dzieci_AAC 2021_01_07-16-59-26.mp3 Zbieraj z klasą/Polskie Radio Dzieciom_7.01.2021.

 
A wiecie jak sprawdzić, co rozpuszcza się w wodzie? W tej audycji też Wam o tym opowiedzieliśmy. Posłuchajcie.


Audycja: Zbieraj z klasą
Prowadzi: Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko
Data emisji: 5.11.2020
Godzina emisji: 17.15

Archiwalne audycje znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom na stronie audycji "Zbieraj z klasą".

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją o tym samym tytule, którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl oraz w aplikacji Polskiego Radia.

jo

Zobacz więcej na temat: ekologia dziecko radio cyfrowe
Zobacz także

Czytaj także

Ekologiczny dom

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 12:31
Zero waste czyli jak brzmi ekologiczny dom - porozmawiamy o tym, jak żyć, aby nie śmiecić, co robić z resztkami i jak wykorzystywać odpady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabawa pamięciowa z nakrętkami?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 21:50
Czy umiecie wymyślić grę ekologiczną? W dzisiejszej audycji "Zbieraj z klasą" proponujemy między innymi "memory" z nakrętkami od butelek. Można też w ciekawy i prosty sposób wykonać świecznik ze słoika, albo perkusję z butelek? Jak to zrobić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mamy tylko jedną Ziemię..

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 23:55
Jak dbać o planetę, na której mieszkamy, tak by przyszłe pokolenia mogły się cieszyć czystym powietrzem i wodą, lasami deszczowymi czy widokiem tętniących życiem raf koralowych? 
rozwiń zwiń