X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Magia nocy świętojańskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 09:00
Noc świętojańska to wyjątkowy moment w roku - pełen śpiewu i tańca początek lata, kiedy pali się wielkie ogniska, szuka magicznych roślin i puszcza wianki na wodzie.
Audio
  • Magia nocy świętojańskiej (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Noc Świętojańska. Puszczanie wianków.
Noc Świętojańska. Puszczanie wianków.Foto: Shutterstock

W "Źródełku" dowiedzieliśmy się, jakie kwiaty zbierano na tę okazję i kto chętnie przeskakiwał przez płomienie, a melodie towarzyszące temu wyjątkowemu świętu zaśpiewała nam pani Maria Bienias. Poznaliśmy też niezwykłą panią, która gra na harmonii i pięcioletniego Szymona, który zaśpiewał nam o pasaniu kóz, pływających gęsiach i zbieraniu kwiatów dla mamy. A potem wybraliśmy się w góry, do pana Józefa Brody i dzieci z Koniakowa - Ani, Martyny, Nataszy i Kuby. Po raz ostatni przed wakacjami przypomnieliśmy sobie jak gra się na fujarce, listku czy nosie. Wyszliśmy też na zewnątrz, stanęliśmy na wysokim wzgórzu i posłuchaliśmy, jak góry potrafią grać i odpowiadać na muzykę.

***

Tytuł audycjiŹródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Józef Broda (artyści ludowi)

Data emisji: 23.06.2019

Godzina emisji: 11.00

gs

 


Zobacz także