X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wspominamy naszych najbliższych

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 08:00
Początek listopada to czas, kiedy rodzice zabierają was na cmentarze. Robią się one wtedy wyjątkowo piękne, wszędzie pełno jest światełek i kolorów. Wszystko po to, żeby wspomnieć piękne, rodzinne chwile.
Audio
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: katarinag/Shutterstock.com

W audycji dowiedzieliśmy się, co zrobić, żeby powracające dusze mogły się ogrzać, jakie przysmaki zostawić im na parapecie albo stole i dlaczego warto uchylić tej nocy drzwi od domu. Pani Maria Bienias wspominała, jak dzięki liściom, kasztanom, żołędziom i gałązkom świerku przystrajała groby, i przedstawiła nas tajemniczym wędrowcom, którzy potrafią skontaktować się z zaświatami i porozmawiać z przebywającymi tam duszami.

Przekonaliśmy się też, że wspominanie zmarłych wcale nie musi być smutne. Etnograf dr Maria Małanicz-Przybylska zabrała nas w podróż do Meksyku, gdzie tradycje związane ze świętem zmarłych są wyjątkowo głośne i kolorowe. Odwiedziliśmy też Małe Mazurki, czyli dziecięcą odsłonę festiwalu Wszystkie Mazurki Świata – słuchając opowieści o wełnie, obróbce lnu, wrzecionach czy kołowrotkach uczyliśmy się robić ciepłą czapkę.

***

Tytuł audycji: Źródełko 

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, dr Maria Małanicz-Przybylska

Data emisji: 3.11.2019

Godzina emisji: 11.00

at

Zobacz więcej na temat: folklor kultura ludowa dzieci
Zobacz także

Czytaj także

"Kupim sobie wózecek"... Poznaj dawne dziecięce wyliczanki

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 14:30
Dziecięce ludowe piosenki o chłopakach i burakach i wózeczku, a także śmiejącym się do nas i pachnącym wiosną świecie zaśpiewała nam w "Źródełku" pani Maria Bienias.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magiczna wyprawa na Hawaje

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 12:00
W audycji odwiedził nas gość, Joshua Lanakila Mangauil, który oprowadził nas po tych pięknych egzotycznych wyspach leżących na samym środku Oceanu Spokojnego.
rozwiń zwiń