X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak prostymi kształtami narysować czajnik? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 10:05
Nasz radiowy artysta, Stworek Potworek nauczył dzieci jak przy użyciu prostych kształtów narysować czajnik. Wystarczy półkole, malutki prostokąt, łuk i gwizdek i gotowe!
Rysujemy czajnik w Polskim Radiu Dzieciom
Rysujemy czajnik w Polskim Radiu DzieciomFoto: Polskie Radio
Obejrzyj
czajnik.mp4

Stworek Potworek wita wszystkich bardzo serdecznie i zaprasza do wspólnej pracy. Czajnik z gwizdkiem zaczynamy tworzyć rysując na kartce półkole. Taki kształt ma zazwyczaj większość czajników przeznaczonych do gotowania w nich wody. Następnie w dowolnym miejscu umieszczamy prostokąt. Będzie to nasz dzióbek do wylewania wody. Kolejny krok to łukowaty uchwyt za który czajnik możemy złapać. Co dalej? Zapraszamy do wysłuchania audycji prowadzonej przez Stworka Potworka.

Posłuchaj
02:23 30.09. Stworek - Czajnik.mp3 Jak narysować czajnik? (Stworek Potworek/Polskie Radio Dzieciom)_30.09.2020.

 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 30.09.2020
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Zobacz więcej na temat: grafika zdolności
Zobacz także

Czytaj także

Jak narysować koparkę? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 18:50
Wspaniały artysta, Stworek Potworek zaprasza wszystkie dzieci do swojej rysunkowej pracowni! W naszych audycjach uczy rysować swoich słuchaczy-rysowaczy. Czego nauczył nas ostatnio? Jak za pomocą kółek, połowy kółka, trapezu, który prawie wygląda jak kwadrat oraz prostokąta i trójkąta bez jednego z boków… narysować koparkę, maszynę, która na pewno pomogłaby Smokowi Adasiowi w kopaniu dołków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować okulary? Lekcja rysunku Stworka Potworka

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 20:15
Stworek Potworek w swojej cyklicznej audycji uczy dzieci podstaw rysunku, pokazując i tłumacząc, jak prostymi kształtami narysować dany przedmiot. Tym razem opowiedział dzieciom, swoim słuchaczom-rysowaczom, jak narysować okulary. Jak to zrobił Stworek?
rozwiń zwiń